Zoom podbija Singapur

Ogromne inwestycje amerykańskiego giganta technologicznego w Azji Południowo-Wschodniej

Zoom, jedna z najbardziej popularnych firm w branży współpracy wideo, ogłosiła niedawno, że rozszerza swoją obecność w Singapurze poprzez otwarcie centrum badawczo-rozwojowego. Ośrodek R&D zatrudni nowych pracowników inżynieryjnych, a Zoom będzie również rozbudowywał swoje centrum danych w tym kraju.

Nowe plany ekspansji reprezentują rosnące zaangażowanie Zoom w strategiczne inwestycje w Singapurze, gdzie firma jest już obecna od pewnego czasu. Ekspansja powinna uzupełnić centra badawczo-rozwojowe, które Zoom posiada już w Chinach, Indiach i USA, wspierając jednocześnie przywództwo inżynieryjne Zoom w siedzibie głównej w Kalifornii. Zoom twierdzi, że wybrał Singapur ze względu na niesamowity talent inżynierski, który pracownicy z tego kraju mają do zaoferowania, a firma już znajduje talenty w tym regionie.

Ekspansja na całym świecie

Zoom rozwijał się w fenomenalnym tempie w zeszłym roku, częściowo dzięki szybkiemu zapotrzebowaniu na narzędzia do współpracy, które pojawiło się po światowej pandemii. Firma z niecierpliwością czeka na wybór powierzchni biurowej po ustąpieniu problemów związanych z pandemią w regionie.

Firma zajmująca się komunikacją wideo szybko rozbudowuje swoje globalne centra danych, a podwojenie pojemności w Singapurze jest tego dobrym przykładem. Nowa ekspansja będzie wspierać Zoom w dostarczaniu najwyższej jakości bezpieczeństwa, doświadczeń i niezawodności użytkownikom w regionie APAC. Według Velchamego Sankarlingam, prezesa działu inżynierii i produktów w Zoom, Singapur jest jednym z najlepszych krajów do zakładania firm, z pro-biznesowym nastawieniem. To rozwijająca się lokalizacja dla regionalnych centrali, z dostępem do niesamowitych talentów i silnej infrastruktury. Dodatkowo, Singapur oferuje doskonałe wejście do regionu Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku. Zoom planuje natychmiastowe zatrudnienie pracowników, wykorzystując wykształconą pulę talentów w Singapurze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe oraz nowe centrum danych będą odgrywać ważną rolę w ciągłym rozwoju marki Zoom.

Nowe możliwości dla Zoom

Już teraz firmy na całym świecie odkrywają, że z pomocą narzędzi takich jak Zoom mogą pracować równie dobrze w zdalnym środowisku. Kai Fong Chng z Rady Rozwoju Gospodarczego Singapuru powiedział, że Zoom zmienił sposób myślenia o pracy, a wielu pracowników zdalnych jest teraz bardziej produktywnych i zadowolonych w tym nowym otoczeniu. Singapur jest podekscytowany faktem, że Zoom wprowadzi do swojego krajobrazu centrum badawczo-rozwojowe, aby pomóc w dalszym rozwoju. Uruchomienie tego nowego obiektu reprezentuje stałą siłę firmy Zoom jako światowego lidera w dziedzinie technologii komunikacyjnych dla nowego krajobrazu.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link