+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Poznaj najnowsze uaktualnienia BlueJeans i Cisco – programów do pracy zdalnej 

Jak wielu z nas przekonało się w 2020 roku, spotkania to coś więcej niż dźwięk. 

Interakcja z innymi ludźmi wymaga również komunikacji niewerbalnej, wyrażanej w postaci mimiki twarzy, mowy ciała, a nawet gestów. W świecie, w którym coraz więcej osób łączy się za pośrednictwem wideo, potrzebujemy sposobu, aby wyrazić siebie równie skutecznie w świecie wirtualnym, jak i w prawdziwym życiu. 

Wiodący dostawcy rozwiązań konferencyjnych, BlueJeans i Cisco, ogłosili niedawno wprowadzenie nowych funkcji w swoich usługach konferencyjnych, aby sprostać tym potrzebom. Nowe funkcjonalność gestów dają zespołom każdej wielkości szansę na bardziej efektywną pracę z wykorzystaniem niewerbalnych sygnałów. Niezależnie od tego, czy chodzi o kciuk w górę, czy oklaski, można teraz w większym stopniu wykorzystać język ciała podczas spotkań. 

Obsługa gestów w usłudze Cisco Webex 

Gesty, których używamy w codziennych rozmowach, mogą pokonać wszelkie granice, eliminując problemy językowe i zbliżając ludzi do siebie. Jeden grymas lub uśmiech kolegi może powiedzieć tysiąc słów. Na spotkaniach, na których wielu pracowników często siedzi wyciszonych, czekając na odpowiedni moment do rozmowy, gesty mogą być szczególnie cenne. 

Strategia firmy Cisco mająca na celu usprawnienie spotkań dla wszystkich obejmuje nowe możliwości wyrażania siebie podczas wirtualnych spotkań. Gesty Webex to wygodny i łatwy sposób, aby każdy mógł uczestniczyć w rozmowie, nawet jeśli nie zabiera głosu. 

Dzięki technologii sztucznej inteligencji Webex AI uczestnicy spotkania mogą wnieść swój wkład w spotkanie bez konieczności mówienia lub czekania, aż ktoś skończy przedstawiać swoje zdanie. Dla prezenterów dodanie gestów jest również wygodnym sposobem na szybkie zorientowanie się w nastrojach panujących w sali. 

Aby korzystać z gestów, klienci muszą po prostu przejść do dolnej części ekranu i włączyć funkcję “rozpoznawania gestów dłoni”. Po jej włączeniu SI będzie automatycznie wykrywać kciuki w górę, kciuki w dół, klaskanie i inne gesty, wyświetlając je jako reakcje w oknie wideo. Uczestnicy mogą również reagować za pomocą emoji – uśmiechniętych, zszokowanych, roześmianych i imprezowych. Nowe funkcje zostaną zlokalizowane tak, aby uwzględniały różnice kulturowe. 

Gesty spotkań BlueJeans 

W podobnym duchu, BlueJeans rozwija swoje własne wsparcie dla gestów spotkań, aby współpraca była bardziej efektywna. Według BlueJeans, możliwość zobaczenia, że wszyscy w spotkaniu są zaangażowani w jednej chwili może pomóc uczynić rozmowy bardziej efektywnymi, szczególnie w nowoczesnym środowisku pracy. 

Dowiedz się więcej 

Gesty będą sposobem, aby pomóc administratorom biznesowym i prezenterom “czytać salę” w erze wideo, co może być dość trudne, gdy masz do czynienia z wieloma osobami naraz. Nowa funkcja reakcji uczestników pozwoli osobom biorącym udział w spotkaniu wyrazić swoje myśli i uczucia bez przerywania rozmowy. 

Podobnie jak w przypadku funkcji Cisco, użytkownicy mogą teraz dodawać reakcje do dyskusji, takie jak klaskanie, uśmiechanie się, podnoszenie kciuków i świętowanie. Te niewerbalne potwierdzenia dają wszystkim obecnym możliwość zaangażowania się w czasie rzeczywistym, bez konieczności wygłaszania istotnych komunikatów słownych. Opcje reakcji są dostępne od razu dla użytkowników BlueJeans i dają użytkownikom swobodę reagowania na ogłoszenia i dyskusje w dowolny sposób. 

Gesty na spotkaniach 

Niezależnie od tego, czy chodzi o umożliwienie pracownikom ręcznego dzielenia się swoimi myślami i odczuciami poprzez łatwe do zauważenia reakcje, czy też o zapewnienie wsparcia dla rozpoznawania gestów przez sztuczną inteligencję, narzędzia wideokonferencyjne ewoluują. Im więcej czasu spędzamy w środowisku pracy w dowolnym miejscu, tym bardziej odkrywamy, że rozmowy mają w sobie coś więcej niż dźwięk.  

Już teraz polegamy na wideo, aby stworzyć ten sam rodzaj intymnego doświadczenia, które możemy uzyskać z interakcji twarzą w twarz, oferując dostęp do wyrazu twarzy i języka ciała. Jednak do tej pory większe spotkania były trudniejsze do oceny, ponieważ nie zawsze było możliwe śledzenie gestów i mimiki wszystkich osób w tym samym czasie. 

Przekształcenie wyrazu twarzy i reakcji w ikony, które są łatwiejsze do śledzenia dla prezenterów i liderów zespołów może ułatwić uzyskanie pełnego odczytu sali konferencyjnej w jednej chwili. Dzięki sztucznej inteligencji firm takich jak Cisco, pracownicy biznesowi nie będą musieli nawet klikać przycisku, aby zaprezentować swoje gesty. Zamiast tego system automatycznie rozpozna ich sentyment. 

 

Idąc dalej, jest prawdopodobne, że zobaczymy więcej rynkowych konkurentów, takich jak Microsoft Teams, wprowadzających podobne, skoncentrowane na gestach doświadczenia dla komunikacji niewerbalnej. 

Rebekah CarterBlueJeans and Cisco Release New Gesture Features 

https://www.uctoday.com/collaboration/bluejeans-and-cisco-release-new-gesture-features/