+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Aerohive Atom AP30 wprowadza rewolucję w sposobie planowania, wdrażania oraz ponownego wdrażania infrastruktury sieci bezprzewodowych Wi-Fi.

 „Mały ciałem, wielki duchem”. Ze względu na relatywnie niewielkie wymiary zewnętrzne, jest idealnym wyborem dla użytkowników mobilnych- często wyjeżdżających w delegacje, co skutkuje również licznymi pobytami w hotelach. Świetnie sprawdzi się także w zastosowaniach SOHO. Innymi scenariuszami, dla których ATOM został zaprojektowany są: wypełnianie dziur w zasięgu sieci Wi-Fi w miejscach trudno dostępnych, gdzie nie jest możliwa instalacja AP „normalnych” gabarytów, jak również prowadzenie analityki i monitoringu w sieciach Wi-Fi.

Zapraszam do lektury dalszej części artykułu, aby dowiedzieć się dlaczego Aerohive Atom AP30 doskonale sprawdzi się w wymienionych zastosowaniach, a także poznać kolejne korzyści wynikające z jego użytkowania.

 

 

Aerohive AP30 - access point

  1. Atomowy punkt dostępowy umożliwia użytkownikom podróżującym, będących częstymi gośćmi hotelowymi uzyskanie w pełni bezpiecznego dostępu do Internetu oraz zasobów firmowych. Jest tak, dzięki zaimplementowaniu funkcjonalności Instant VPN. Oznacza to, że użytkownik łącząc się z SSID rozgłaszanym przez Aerohive AP30 automatycznie nawiązuje bezpieczne, szyfrowanie połączenie tunelowe VPN do firmy. Nie jest wymagany żaden klient VPN- owy zainstalowany na urządzeniu mobilnym użytkownika (smartfonie, tablecie, laptopie). Użytkownik nic nie musi konfigurować !
  2. Szybkie i proste rozszerzenie zasięgu sieci Wi-Fi do tzw. „martwych stref”. Atom może być błyskawicznie zainstalowany tymczasowo jak i na stałe, aby pokrywać sygnałem obszary pozbawione zasięgu sieci bezprzewodowej, które mogą mieć miejsce w takich miejscach jak: długie korytarze, pasaże, magazyny, pokoje socjalne itd.
  3. Aerohive AP30 dzięki możliwości pracy w trybie sensora umożliwia monitorowanie sieci Wi-Fi firm trzecich pod kątem ich efektywności oraz bezpieczeństwa. Dzięki rezultatom badania eteru przez punkt dostępowy administratorzy mogą dokonywać odpowiednich działań optymalizujących działanie sieci radiowej.
  4. Atom AP30 może również doskonale uzupełnić przeciążone punkty dostępowe zamontowane na suficie, czy też na ścianach sal konferencyjnych, czy też innych pomieszczeń przeznaczonych do spotkań. Dzięki bardzo szybkiej i łatwej instalacji punkt dostępowy w ciągu kilku minut już będzie w stanie obsługiwać stacje klienckie.
  5. Aerohive Atom AP30 może pracować jako rozwiązanie nakładkowe, dzięki posiadaniu interfejsów radiowych Wi-Fi oraz BLE (Bluetooth Low Energy). Umożliwia to zebranie danych analitycznych o kondycji, urządzeń podłączonych do rozgłaszanego przez AP SSID, aplikacji korzystających z łącza radiowego, jak również przebywających w jego zasięgu radiowym. Informacje te są wizualizowane w Hive Manager NG. Dodatkowo możliwa jest integracja z własnymi aplikacjami dzięki wykorzystaniu Aerohive’s Cloud Services APIs.

 

 

 Poniżej przedstawiono wygląd oraz wybrane cechy techniczna urządzenia.

 

 

Więcej informacji znajduje się pod adresem:

 https://aerohive-www-cdn.aerohive.com/wp content/uploads/Aerohive_Datasheet_AP30.pdf