Strona główna/Mobilność/Oracle wprowadza płatne licencjonowanie Java SE, jaki to ma wpływ na klientów VMware?

Oracle wprowadza płatne licencjonowanie Java SE, jaki to ma wpływ na klientów VMware?

Pod koniec zeszłego roku Oracle powiadomiło, że od stycznia 2019 roku komercyjne wykorzystywanie  Java SE będzie możliwe po opłaceniu odpowiedniej licencji. Workspace ONE UEM (dawniej VMware AirWatch) pewne komponenty opiera na technologii Java SE 8, co wywołało zaniepokojenie wśród klientów VMware. W oficjalnej odpowiedzi (link) VMware jednak uspokaja:

VMware has a commercial license and support agreement with Oracle for Java SE for Embedded Use and our commercial license allows for distribution until November 4, 2022.

W tłumaczeniu oznacza to, że VMware posiada podpisaną komercyjną licencję z Oracle, która pozwala na dystrybucję wbudowanej wersji Java SE w swoim oprogramowaniu do 4 Listopada 2022 roku.

Nie ma więc potrzeby podpisywania z Oracle licencyjnych umów komercyjnych za korzystanie z VMware AirWatch.

 

Zainteresowanych licencjonowaniem Java SE od stycznia 2019 zapraszam do poniższych linków:

 

Java SE Roadmap:

https://www.oracle.com/technetwork/java/java-se-support-roadmap.html

Sposób wyliczania potrzebnych licencji na bazie procesorów:

http://www.oracle.com/us/corporate/contracts/processor-core-factor-table-070634.pdf

Koszty licencji Java SE po wyliczeniu ilości licencji:

http://www.oracle.com/us/corporate/pricing/price-lists/java-se-subscription-pricelist-5028356.pdf

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz VD
9 grudnia 2021 23:05

Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂 

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link