+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Firma Cisco wprowadza tłumaczenie w czasie rzeczywistym do systemu Webex. Platforma może teraz tłumaczyć z angielskiego na 100 języków.

Firma Cisco rozszerzyła możliwości wielojęzycznej platformy wideokonferencyjnej Webex, dodając możliwość tłumaczenia podczas spotkań online – w czasie rzeczywistym z języka angielskiego na 100 języków.

Producent rozwiązania wideokonferencyjnego po raz pierwszy ogłosił tę usługę w grudniu, a w lutym miała ona zostać uruchomiona w 10 językach, ale zwiększył liczbę dostępnych języków, aby usługa była bardziej wszechstronna.

Jeetu Patel, SVP of Security and Applications w Cisco, powiedział: „Integracyjne funkcje Webex pomagają stworzyć równe szanse dla użytkowników bez względu na takie czynniki, jak język czy geografia. Umożliwienie globalnych tłumaczeń symultanicznych w czasie rzeczywistym to kolejny krok w kierunku stworzenia przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu oraz ważny element usprawnienia komunikacji i współpracy między zespołami podczas spotkań online i wideokonferencji”.

„Technologie sztucznej inteligencji odgrywają integralną rolę w zapewnianiu bezproblemowej współpracy, inteligentnej pracy hybrydowej i inteligentnych doświadczeń klientów, z których znana jest firma Cisco” – dodaje Patel.

Firma Cisco zapewniła, że w swoim oprogramowaniu do wideokonferencji, webinariów i spotkań online z czasem będzie wprowadzać możliwość tłumaczenia z innych języków. Obecna biblioteka (która może być konwertowana tylko z języka angielskiego) obejmuje języki od ormiańskiego do Zulu.

Bariery językowe są jednym z głównych usług w globalnym biznesie, a Cisco twierdzi, powołując się na badania z Metrigy, że 24 procent spotkań online w świecie anglosaskim zawiera uczestników niebędących natywnymi uczestnikami języka angielskiego. Około połowa z nich korzysta z platform firm trzecich do tłumaczenia, co generuje dodatkowe koszty.

Funkcje oferowane przez Cisco dla narzędzia Cisco Webex w zakresie wykorzystania narzędzia to tłumaczeń symultanicznych są obecnie dostępne w wersji wstępnej, a ich ogólna dostępność jest przewidziana na maj.

Jeśli chcesz skorzystać z programu Cisco Webex, skontaktuj się z nami:

https://www.greeneris.com/kontakt/