Strona główna/Komunikacja i współpraca/Nowość: tłumaczenia symultaniczne podczas wideokonferencji Webex

Nowość: tłumaczenia symultaniczne podczas wideokonferencji Webex

Firma Cisco wprowadza tłumaczenie w czasie rzeczywistym do systemu Webex. Platforma może teraz tłumaczyć z angielskiego na 100 języków.

Firma Cisco rozszerzyła możliwości wielojęzycznej platformy wideokonferencyjnej Webex, dodając możliwość tłumaczenia podczas spotkań online – w czasie rzeczywistym z języka angielskiego na 100 języków.

Producent rozwiązania wideokonferencyjnego po raz pierwszy ogłosił tę usługę w grudniu, a w lutym miała ona zostać uruchomiona w 10 językach, ale zwiększył liczbę dostępnych języków, aby usługa była bardziej wszechstronna.

Jeetu Patel, SVP of Security and Applications w Cisco, powiedział: „Integracyjne funkcje Webex pomagają stworzyć równe szanse dla użytkowników bez względu na takie czynniki, jak język czy geografia. Umożliwienie globalnych tłumaczeń symultanicznych w czasie rzeczywistym to kolejny krok w kierunku stworzenia przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu oraz ważny element usprawnienia komunikacji i współpracy między zespołami podczas spotkań online i wideokonferencji”.

„Technologie sztucznej inteligencji odgrywają integralną rolę w zapewnianiu bezproblemowej współpracy, inteligentnej pracy hybrydowej i inteligentnych doświadczeń klientów, z których znana jest firma Cisco” – dodaje Patel.

Firma Cisco zapewniła, że w swoim oprogramowaniu do wideokonferencji, webinariów i spotkań online z czasem będzie wprowadzać możliwość tłumaczenia z innych języków. Obecna biblioteka (która może być konwertowana tylko z języka angielskiego) obejmuje języki od ormiańskiego do Zulu.

Bariery językowe są jednym z głównych usług w globalnym biznesie, a Cisco twierdzi, powołując się na badania z Metrigy, że 24 procent spotkań online w świecie anglosaskim zawiera uczestników niebędących natywnymi uczestnikami języka angielskiego. Około połowa z nich korzysta z platform firm trzecich do tłumaczenia, co generuje dodatkowe koszty.

Funkcje oferowane przez Cisco dla narzędzia Cisco Webex w zakresie wykorzystania narzędzia to tłumaczeń symultanicznych są obecnie dostępne w wersji wstępnej, a ich ogólna dostępność jest przewidziana na maj.

Jeśli chcesz skorzystać z programu Cisco Webex, skontaktuj się z nami:

https://www.greeneris.com/kontakt/

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link