+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Najnowsze aktualizacje Zoom dla bezpiecznej pracy w biurze  

Zoom uruchamia aktualizacje dla bezpiecznych powrotów do biura. Nowe funkcjonalności zaprojektowane z myślą o hybrydowym modelu pracy 

Firma Zoom udostępniła szereg aktualizacji i nowych funkcji, które mają pomóc firmom w bezpiecznym powrocie do swoich biur. Nowe funkcjonalności skupia się głównie na zapewnieniu pracownikom możliwości bezpiecznego korzystania z Zoom Rooms – zarówno  w obecnym hybrydowym modelu pracy, kiedy walczymy z COVID, jak i w perspektywie miejsca pracy po pandemii. 

Nowe funkcje obejmują możliwość zliczania liczby osób w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym, monitorowanie jakości powietrza oraz wirtualnych recepcjonistów. Oded Gal, Chief Product Officer w Zoom, powiedział: 

“Ludzie są w sercu każdej organizacji, a utrzymanie ich bezpieczeństwa, łączności i produktywności jest najwyższym priorytetem”.  

“W miarę jak świat planuje bezpieczne ponowne otwarcie biznesu, instytucji edukacyjnych, placówek opieki zdrowotnej i jednostek rządowych, skupiamy się na wprowadzaniu innowacji na całej naszej platformie, aby wspierać ich potrzeby”. 

Pełną listę aktualizacji można znaleźć poniżej: 

  • Sparuj Zoom Room ze swoim urządzeniem mobilnym, a uzyskasz dostęp do wszystkich elementów sterujących pokojem, w tym możliwości rozpoczęcia lub dołączenia do spotkania oraz pełnej kontroli audio, wideo i uczestników. Dzięki temu nie musisz już dotykać kontrolerów znajdujących się w pomieszczeniu. 
  • Wyświetlanie danych o liczbie osób w czasie rzeczywistym, aby sprawdzić, ile osób znajduje się w pokoju Zoom Room (z obsługiwanymi kamerami) i zapewnić przestrzeganie zasad dystansu społecznego. 
  • Monitorowanie środowiska i jakości powietrza w pomieszczeniu za pomocą dowolnego urządzenia Neat. Będzie ono monitorować takie zmienne, jak jakość powietrza, wilgotność, dwutlenek węgla i lotne związki organiczne. 
  • Wirtualny recepcjonista i tryb kiosku, aby zapewnić bezdotykowe doświadczenie wejścia dla gości. Działa to poprzez dostosowanie przycisku “rozpocznij spotkanie” na urządzeniu Zoom Rooms for Touch i połączenie gości z recepcjonistą. Zoom Rooms Kiosk Mode jest dostępny na wszystkich urządzeniach Zoom Rooms for Touch. 
  • Sterowanie współdzielonym pulpitem z poziomu Zoom Rooms for Touch, co oznacza, że użytkownicy mogą kontrolować pulpit osoby, która aktualnie korzysta z ich laptopa, bezpośrednio z ich urządzenia, usprawniając współpracę. 
  • Zapisywanie tablicy na czacie, co pozwala użytkownikom Zoom Rooms for Touch na wysyłanie ich za pomocą czatów grupowych lub poczty elektronicznej, usprawniając dzielenie się treściami poza spotkaniami. 

Craig Durr, starszy analityk z Wainhouse Research, powiedział, że nowe funkcje kontynuują filozofię Zoom, polegającą na dostarczaniu prostych i niezawodnych narzędzi do współpracy.  

“Oczywiste jest, że przestrzeń robocza w biurze wciąż się zmienia. W rzeczywistości ponad 80 procent pracowników pracujących zdalnie twierdzi, że chciałoby kontynuować pracę zdalną w co najmniej 50 procentach lub więcej po powrocie do biura,” powiedział Durr.  

“Aby to osiągnąć, pracownicy muszą mieć możliwość korzystania ze zdrowych, bezpiecznych i chronionych sal konferencyjnych, które spełnią potrzeby współczesnych, hybrydowych pracowników. Firma Zoom jest dobrze przygotowana, aby to zapewnić.” 

Najnowsze aktualizacje pojawiają się w czasie, gdy wielu pracowników wciąż pracuje zdalnie. Ale ogólnie przyjmuje się, że nawet gdy pandemia się skończy, hybrydowy model pracy zostanie utrzymany przez wiele podmiotu. 

Badanie przeprowadzone niedawno przez Boston Consulting Group na grupie 12 000 osób wykazało, że 60 procent pracowników chce większej elastyczności w zakresie miejsca i czasu pracy. Firma Zoom twierdzi, że wprowadza innowacje, aby sprostać obecnym potrzebom swoich klientów i planuje przyszłość. 

Dyrektor generalny Zoom, Eric Yuan, powiedział na blogu, że fizyczne przestrzenie muszą być brane pod uwagę przy zmianie sposobu funkcjonowania świata. 

“W miarę jak hybrydowe zespoły wracają do biura, potrzeby związane z przestrzenią roboczą będą inne” – powiedział. “Elastyczne strategie, takie jak hot desking, w których pracownicy nie mają przypisanych stanowisk pracy, mogą być bardziej opłacalne, gdy zespoły będą zmieniać harmonogramy pracy w biurze i gdy zespoły w Twoim miejscu pracy będą zajmować się kwestiami żywności, bezpieczeństwa i długoterminowymi aspektami przestrzeni”. 

“Jednocześnie pracownicy będą potrzebowali interaktywnych przestrzeni, zaprojektowanych do pracy grupowej i głębokiego myślenia”. 

“Musimy być przygotowani do wspierania wszystkich tych konstrukcji, które są jednocześnie elastyczne i wysoce dostosowane, aby umożliwić nowoczesnym pracownikom”. 

Ten film pokazuje również, jak Zoom pomaga firmom bezpiecznie wrócić do biur: 

https://www.youtube.com/watch?v=zR9k5AYsFpI  

Opracowano na podstawie:  

https://www.uctoday.com/collaboration/team-collaboration/zoom-launches-plethora-of-updates-for-safe-office-returns/ 

Dowiedz się więcej na stronie poświęconej Zoom