+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Lokalne Data Center, czy usługa w chmurze?

Wiele organizacji poznaje i wykorzystuje możliwości chmury, choćby poprzez pracę z aplikacjami chmurowymi takimi jak Microsoft 365 — podczas, gdy wiele innych firm przeprowadziło już pełną transformacje w chmurę. Aby wykorzystać pełen potencjał rozwiązań chmurowych organizacje muszą zmienić swój schemat myślenia w szczególności jeśli chodzi o architekturę sieci i jej bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo w Lokalnych Data Center

Bazujące na fizycznym sprzęcie rozwiązania bezpieczeństwa działały świetnie w tradycyjnej architekturze sieci „hub and spoke”, ponieważ granica bezpieczeństwa była jasno wyznaczona przez politykę bezpieczeństwa firmy wokół danych firmowych. Wdrożenie rozwiązań chmurowych zmienia całkowicie podejście do ochrony danych. Organizacje nie są w stanie zapewnić pełnej ochrony wykorzystując tradycyjne rozwiązania na poziomie sieci, ponieważ wiele aplikacji, usług znajduje się w chmurze. Zmusza to przedsiębiorstwa do ponownego przemyślenia zagadnień, związanych z bezpiecznym dostępem do danych. Powód jest prosty — klasyczne rozwiązania nie zostały zaprojektowane w sposób zorientowany na chmurę. Naturalną koleją rzeczy jest, że zostaną zastąpione przez usługi w chmurowe, tak samo jak rzadko dzisiaj już spotykane wypożyczalnie filmów Blu-ray i DVD.

Wybór jest oczywisty

Dlaczego platformy zbudowane w chmurze są lepsze w dzisiejszych czasach dla potrzeb bezpieczeństwa i sieci? Przyjrzyj się dokładnie jakie możliwości zapewnia platforma Zscaler Security Cloud.

Ograniczenie ryzyka dla biznesu

Wdrożone lokalnie rozwiązania nie są już efektywne w świecie chmury. Pracownicy większość ruchu sieciowego generują w Internecie. Coraz więcej użytkowników pracuje poza siecią firmową, a to znacznie utrudnia egzekwowanie polityki bezpieczeństwa firmy. Platforma Zscaler oparta jest na koncepcji SASE, która znacznie ogranicza możliwości ataku i zapewnia identyczną ochronę oraz ciągłe egzekwowanie zasad niezależnie od miejsca z którego łączą się użytkownicy.

Lepszy komfort użytkowania

Rozwiązania wdrażane na wirtualnych maszynach w chmurze mają takie same ograniczenia, jak te w lokalnym Data Center firmowym i nie są skalowane w czasie rzeczywistym. Natywne dla chmury rozwiązanie Zscaler Security wdrożone w ponad 150 globanych Data Center dynamicznie skaluje usługi bezpieczeństwa zgodnie z potrzebami pracowników. Użytkownicy zawsze uzyskują połączenie z najbliższym Data Center dla możliwie najszybszego i bezpiecznego dostępu do usług.

Silniejsza ochrona

Ograniczenia inspekcji ruchu sieciowego prowadzą do kompromisu miedzy produktywnością pracowników, a bezpieczeństwem. Zscaler każde połączenie z Internetem i aplikacjami SaaS zabezpiecza za pomocą pełnego zakresu usług takich jak: Cloud Firewall, IPS, Cloud SandBox, DLP, CASB, Browser Isolation, ATP i wielu innych. Architektura Zscaler-a zapewnia pełną i automatycznie skalującą się inspekcję ruchu sieciowego nawet dla SSL.

Łatwe zarządzanie

Hybrydowe rozwiązania wykorzystujące lokalną i chmurową infrastrukturę znacznie komplikują administracje. Do tego kierowanie ruchu sieciowego przez firmowe Data Center wiążę się ze zwiększonymi opóźnieniami połączeń oraz dodatkowymi kosztami. Dzięki Zscaler nie trzeba zarządzać żadnym sprzętem, maszynami wirtualnymi ani oprogramowaniem. Platforma Zscaler ujednolica kontrolę dostępu i usługi bezpieczeństwa, centralizuje polityki, upraszcza logowanie i raportowanie oraz zapewnia zgodność z regulacjami prawnymi.

Zscaler jest sprawdzonym wiarygodnym liderem rynku.

Zscaler jako pionier na rynku bezpieczeństwa w chmurze od 12 lat prowadzi swoją największą na świecie platformę. Ta wiodąca w branży platforma jest uznawana za lidera Gartner Magic Quadrant od dziewięciu lat z rzędu. Zmiany są nieuniknione, dlatego tysiące organizacji na całym świecie rezygnuje z przestarzałych rozwiązań i zwraca się w stronę Zscaler-a.

Czytaj więcej o możliwościach na stronie Zscaler