+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

W poniższym wpisie przedstawimy najlepsze sposoby na promowanie webinarów. Aby przeprowadzić prezentację online, potrzebujesz ludzi, którzy się na nią zarejestrują. Nie chodzi tylko o treść, która sprawi, że się zarejestrują, ale także o sposób promocji samego webinaru. Najlepszym sposobem jest łączenie różnych narzędzi marketingu cyfrowego.

Strony docelowe webinarów (landing-page): Stwórz stronę docelową z zaproszeniem, która zachęci ludzi do zapisania się i powie odbiorcom wszystko, co powinni wiedzieć wcześniej.

Najpierw napisz krótki opis wyjaśniający temat. W kilku punktach podkreśl, co uczestnicy z wyniosą ze spotkania. Następnie umieść formularz zapisu, w którym Twoi uczestnicy zostawią swoje imię i email. W swojej komunikacji możesz użyć czytelnego CTA (Call-To-Action) fraza “zarejestruj się” w na stronie docelowej lub w postach w mediach społecznościowych powinna pod tym względem wystarczyć.

Nie zapomnij przedstawić gospodarzy. Podkreśl również datę i godzinę webinaru (zwłaszcza strefę czasową, jeśli spodziewasz się uczestników z całego świata).

Banery, pop-up’y, reklamy: Umieść baner na swojej stronie internetowej lub blogu w widocznym miejscu co najmniej tydzień przed planowaną datą. Przycisk CTA (Call-To-Action, ma ogromne znaczenie – zbuduj wrażenie nieodległości zbliżającego się wydarzenia, np. poprzez użycie frazy “zarejestruj się teraz”, która będzie przenosić użytkownika na Twoją stronę docelową.

Jeśli chcesz wykorzystać najszybszy sposób, by przenieść odwiedzających Twoją stronę internetową do rejestracji na Webinar, możesz promować swoje wydarzenie w formularzach pop-up na swojej stronie internetowej.

Reklamuj się tam, gdzie są ludzie. Jeśli wiesz, że preferowanym przez Twoich odbiorców środkiem komunikacji są media społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram, stwórz reklamy społecznościowe, które prowadzą do strony rejestracji.

Rozpowszechnianie informacji o wydarzeniu: Kiedy masz już dużą grupę odbiorców w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, LinkedIn, Facebook, Instagram, możesz wykorzystać to na swoją korzyść i rozpowszechniać informacje, zdobywając po drodze nowych obserwujących. Rozważ stworzenie dedykowanego hashtagu – może on zaangażować uczestników przed, w trakcie i po seminarium oraz pozwolić Ci na interakcję z nimi.

Dzięki użyciu hashtagu wszystkie linki będą o wiele łatwiej dostępne. A tuż przed rozpoczęciem webinaru online możesz poinformować, że spotkanie właśnie się rozpoczyna – słuchacze dzięki temu przypomną sobie o ty, czasie rzeczywistym ze swoich własnych kanałów mediów społecznościowych.

Zaproszenia e-mailowe: Możesz wykorzystać webinar jako środek do budowania swojej listy kontaktów. Ale co z ludźmi, którzy już na niej są? Skorzystaj z okazji i zaproś ich na swoje seminarium internetowe poprzez wysłanie zaproszenia mailowego.

Zacznij od tematu. W treści wiadomości nie ograniczaj się jedynie do przekazania szczegółów i powtórzenia tematu webinaru. Odnieś się do najczęstszych swoich istniejących i potencjalnych klientów i powiedz im, jakie korzyści może im przynieść uczestnictwo w Twoim wydarzeniu. Dopiero po tych informacjach warto przejść do szczegółów i napisać o ogólnym programie wydarzenia.

Wyślij przypomnienie: Wykorzystanie narzędzi marketingu mailowego do promocji webinaru to coś więcej niż tylko wysłanie maila z zaproszeniem. Statystycznie tylko część osób, które się zarejestrowały, weźmie udział w webinarze, więc warto się upewnić, że nie zapomną do niego dołączyć.

 

Po pierwsze, kiedy uczestnicy już zarejestrowali się na Twoje wydarzenie i zostawili Ci swój adres e-mail, powinieneś po pierwsze podziękować im za rejestrację. Po drugie, warto przypomnieć im o zbliżającym się webinarze. Najlepszy czas na wysyłanie maili z przypomnieniem o wydarzeniu to tydzień przed, godzina przed i 5 minut przed.