+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Hiperkonwergencja

Hiperkonwergencja to platforma IT która ma za zadanie połączyć pamięć masową, obliczenia i sieć w jeden system, dzięki czemu zostanie zmniejszona złożoność centrum danych i zwiększy się ich skalowalność. Zarządzanie infrastrukturą hiperkonwergentną zapewnia również mniejsze koszty administracji dzięki temu, że wszystkie moduły są w ujednolicony sposób zarządzane, monitorowane oraz konfigurowane za pośrednictwem warstwy oprogramowania.

Czym jest Azure Stack HCI, w jaki sposób go używać?

Microsoft ciągle stawia na rozwój chmury Azure, jednak nadal jest wiele firm, które preferują pracę w swoich centrach danych. Dlatego Microsoft wyszedł z założenia, że klienci mogą wykorzystać własną infrastrukturę on-premise, aby móc budować hybrydowe rozwiązanie, wykorzystując własne serwery i tworząc w ten sposób rozwiązania hybrydowe z chmurą publiczną. Stąd właśnie Azure Stack HCI.

Aby wdrożyć rozwiązanie Azure Stack HCI, wystarczy wybrać odpowiedni sprzęt z listy certyfikowanych przez Microsoft partnerów, takich jak Lenovo, HP czy Dell.

Azure Stack HCI jest oddzielnym systemem operacyjnym który oferuję wysoką wydajność i niezawodność dla różnych scenariuszy zastosowań.

Dzięki natywnemu połączeniu z chmurą, Azure Stack HCI umożliwia również korzystanie z wielu usług chmurowych Azure, takich jak Azure Backup, Azure Site Recovery, Azure Monitor czy Azure Security Center, co zapewnia dodatkową ochronę, monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą.

Zarządzanie Azure Stack HCI

Konfiguracja jak i późniejsze zarządzanie infrastrukturą hiperkonwergentną może odbywać się za pomocą różnych narzędzi.

Windows Admin Center jest główną konsolą zarządzania pozwalającą pracować na serwerach Azure Stack HCI. Z jego pomocą administrator może dokonać konfiguracji serwerów i w pełni zarządzać sprzętem. Windows Admin Center można rozbudować o różne dodatki takie jak np. Lenovo XClarity pozwalające na jeszcze dokładniejsze wpływanie na sprzęt (np. wyłączenie nieużywanych rdzeni by zmniejszyć koszty utrzymania).

Azure Stack HCI jest zintegrowany z chmurą publiczną Azure więc drugim narzędziem, które pozwoli na prace bezpośrednio na sprzęcie jest Azure Portal. Zaletą tego rozwiązania jest to, że mamy jedną konsolę, w której mogą być widoczne wszystkie Serwery Azure Stack HCI niezależnie od tego czy znajdują się one w jednym klastrze czy są rozproszone na mniejsze stosy.

Istnieje również możliwość zarządzania serwerami Azure Stack HCI za pomocą System Center Virtual Machine Manager (VMM) co może być interesujące dla administratorów, którzy już pracują w swoich centrach danych z tym narzędziem dzięki czemu przejście na inne rozwiązanie nie będzie tak drastycznym skokiem.

Dla kogo jest rozwiązanie Azure Stack HCI?

Chmura Azure Stack HCI może być wykorzystywana przez szeroką gamę klientów końcowych. Jest to rozwiązanie zarówno dla firm sektora finansowego, produkcyjnego, medycznego, czy instytucji publicznych. Rozwiązanie wykorzystujące Azure Stack HCI zapewnia szybką dostępność usługi jak i większe bezpieczeństwo dzięki dedykowanej infrastrukturze.

Podsumowanie

Azure Stack HCI jest więc rozwiązaniem, które łączy w sobie najlepsze cechy lokalnej infrastruktury IT i chmury publicznej. Dzięki czemu można osiągnąć większą elastyczność, oszczędność i bezpieczeństwo dla swoich aplikacji i danych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu lub wypróbować jego możliwości zapraszamy do kontaktu z nami.
.

Zobacz także:

Ridgebot

Ridgebot

Czym jest Ridgebot? RidgeBot, stworzony przez firmę Ridge Security, to w pełni zautomatyzowany robot do testów penetracyjnych. Korzysta z technologii opartej na sztucznej inteligencji do oceny i identyfikacji luk bezpieczeństwa, obejmując nie tylko aplikacje, lecz...