Strona główna/Komunikacja i współpraca/5 rzeczy, które warto wiedzieć o Zoom 5.0

5 rzeczy, które warto wiedzieć o Zoom 5.0

Zoom 5.0 Nowa wersja już dostępna! Zobacz zmiany.

Z przyjemnością informujemy, że Zoom 5.0 jest już ogólnie dostępny!

Ta wersja zapewnia jedno z najbardziej zaawansowanych obecnie ulepszeń bezpieczeństwa, czyli obsługę 256-bitowego szyfrowania AES GCM. Zapewnia ono dodatkową ochronę spotkań i jeszcze większą integralność danych.

Co oznacza dla użytkowników nowy algorytm szyfrowania i o jakich innych usprawnieniach bezpieczeństwa powinni wiedzieć użytkownicy? W tym artykule dowiesz się o pięciu najważniejszych kwestiach.

Szyfrowanie AES 256-bit GCM

Zoom 5.0 obsługuje zarówno obecne szyfrowanie, jak i GCM. Włączenie szyfrowania GCM wśród wszystkich użytkowników nastąpi 30 maja 2020 r. Od tego dnia tylko klienci Zoom wersji 5.0 lub nowszej, włączając w to Zoom Rooms (pokoje Zoom), będą mogli dołączyć do spotkań Zoom.

Funkcja „Zgłoś użytkownika”

Gospodarze spotkania i współprowadzący mogą zgłosić użytkownika na spotkaniu, który niewłaściwie korzysta z platformy Zoom. Funkcje znajdziemy pod ikoną bezpieczeństwa. Wykorzystując ją, wysyłamy raport do zespołu Zoom Trust & Safety do przeglądu. Raport może dotyczyć konkretnego wykroczenia\przestępstwa i zawierać opis,  opcjonalnie zrzut ekranu. Funkcja „Zgłoś użytkownika” jest domyślnie włączona, ale można ją wyłączyć na poziomie konta, grupy i użytkownika w portalu internetowym Zoom.

Nowa ikona szyfrowania

Nowa „tarcza” szyfrowania pojawia się w lewym górnym rogu okna spotkania Zoom i oznacza bezpieczne, szyfrowane spotkania. Po 30 maja tarcza będzie miała kolor zielony dla wszystkich użytkowników, oznaczając wzmocnione szyfrowanie GCM. Kliknięcie tej ikony spowoduje przejście do strony statystyk w celu uzyskania dodatkowych szczegółów dotyczących szyfrowania.

Rozszerzone informacje o centrum danych

Gospodarze spotkań mogą teraz wybierać regiony centrum danych na poziomie planowania spotkań i webinariów. Klient Zoom pokazuje także do którego centrum danych jest podłączony — po kliknięciu na ikonę informacji w lewym górnym rogu okna Zoom. Możesz uzyskać dodatkowe szczegółowe informacje o spotkaniu wybierając Video Settings – Statistics w ustawieniach Zoom.

Usprawnienia w zakresie kończenia/opuszczania spotkań

Udoskonalona została funkcja kończenia lub opuszczania spotkania Zoom, tak aby ten proces ułatwić i uczynić go bezpieczniejszym.

Dodatkowe ulepszenia bezpieczeństwa

Kilka innych ostatnich aktualizacji zabezpieczeń obejmuje:

  • Kontrola zdjęcia profilowego: Administratorzy i gospodarze mogą wyłączyć możliwość wyświetlania swojego zdjęcia profilowego przez uczestników, a także uniemożliwić jego zmianę podczas spotkania.
  • Minimalna długość hasła: minimalna domyślna długość hasła będzie wynosić sześć znaków dla spotkań, webinariów i nagrań w chmurze.
  • Bezpieczeństwo nagrywania w chmurze: Administratorzy i gospodarze spotkań mogą ustawiać okresy ważności swoich nagrań w chmurze oraz mogą wyłączyć ich udostępnianie.

Aktualizacja do Zoom 5.0

Więcej o możliwościach Zoom na stronie Zoom-Video.pl

zoom update
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link