+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Czy Zoom to najlepsze narzędzie do zdalnej edukacji? 

Edukacja na najwyższym poziomie ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia świata i uczynienia go lepszym miejscem, a paryski Uniwersytet Sciences Po oparł cały swój program nauczania i doświadczenia studentów na tej właśnie zasadzie. Mając prawie połowę swoich studentów spoza Francji – i pandemię, która uniemożliwiła większość globalnych podróży – Sciences Po potrzebował systemu komunikacyjnego, który byłby w stanie obsłużyć międzynarodową grupę studentów i umożliwić uniwersytetowi kontynuację realizacji wyjątkowego programu nauczania.  

tym studium przypadku Jean-Pierre Berthet, Chief Digital Officer w Sciences Po, wyjaśnia, w jaki sposób uczelnia wykorzystała Zoom, aby szybko przejść na model zdalnego nauczania i wspierać międzynarodową grupę studentów, a wszystko to przy wykorzystaniu istniejących inwestycji w technologię. 

  1. Integracja sprzętowa 

“Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że nadchodzi zmiana w kierunku zdalnego nauczania, wybraliśmy się w lutym na targi ISE w Europie, w których uczestniczyło wielu producentów sprzętu audiowizualnego. Wielu dużych producentów, takich jak Logitech, Bose, Kramer i Sony, prezentowało swoje nowe urządzenia i wszystkie one były kompatybilne z Zoom. Wtedy właśnie powiedzieliśmy: “OK, myślę, że to koniec naszych poszukiwań”.  

  1. Koszt

“Różnice w cenach pomiędzy rozwiązaniami wideokonferencyjnymi były ogromne. Mogliśmy wyposażyć 10 sal lekcyjnych w Zoom za cenę jednej z naszym starym rozwiązaniem wideokonferencyjnym.” 

  1. Wydajność

“Dźwięk jest bardzo wyraźny dzięki Zoom, nawet w środowiskach o niskiej przepustowości. Nauczyciele mogą również nagrywać swoje spotkania za pomocą Zoom, co jest ważne dla naszych studentów, ponieważ jeśli mieszkają w Australii lub innym miejscu, nie mogą zostać na noc, aby uczestniczyć w wykładzie w południe w Paryżu.”   

  1. Łatwość wdrożenia

“Mieliśmy około 4000 nauczycieli i pracowników do przeszkolenia, a dzięki kilku intensywnym kursom szkoleniowym, byliśmy w stanie przeszkolić większość z nich w około tydzień. Studenci zostali wdrożeni dwa dni później, a dzięki portalowi zarządzania Zoom, zarządzanie wszystkimi ich kontami jest bardzo proste.” 

  1. Platforma dowebinarów 

“Używamy platformy do nauki online i kursów, ale wykorzystujemy ją również do utrzymywania naszych kontaktów ze społecznością. Każdego roku gościmy ponad 600 debat, które są otwarte dla publiczności na terenie kampusu. Przed pandemią organizowaliśmy od jednej do trzech debat dziennie. Dzięki Zoom Video Webinars możemy kontynuować organizowanie tych debat online i utrzymywać ich otwartość dla publiczności.” 

Przeczytaj pełne studium przypadku, aby dowiedzieć się, jak Sciences Po wykorzystało Zoom do szybkiego przejścia na zdalne nauczanie na początku pandemii i wsparcia swojej globalnej społeczności studenckiejhttps://blog.zoom.us/wp-content/uploads/2021/01/Case-Study-Sciences-Po-A4-1.pdf  

Dowiedz się więcej na stronie poświęconej Zoom