Strona główna/Bezpieczeństwo, Infrastruktura sieciowa/Zscaler – bezpieczeństwo w chmurze

Zscaler – bezpieczeństwo w chmurze

Platforma Zscaler — nowe rozwiązanie dostępu do aplikacji i bezpieczeństwa.

Największa na świecie chmura bezpieczeństwa

Zscaler został założony w 2008 roku na bazie prostej i potężnej koncepcji: skoro aplikacje przenoszą się do chmury to potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa również.  Dziś, dzięki Zscaler tysiące globalnych organizacji przekształca się przenosząc swoje działania do chmury.  Aktualnie na tę chmurę składają się centra danych na 6 kontynentach, które wykrywają ponad 100 milionów zagrożeń dziennie.

Zscaler zapewnia szybki i bezpieczny dostęp oparty na politykach dostępowych, które łączą użytkownika bezpośrednio z usługą lub aplikacją. Rozwiązanie zaprojektowano tak, aby zastąpić nim lokalne bramy sieciowe ruchu wychodzącego i wchodzącego.

 

Zscaler Internet Access

Stosując Zscaler Internet Access jako domyślny dostęp do Internetu zapewniasz wszystkim użytkownikom identyczną ochronę. Zscaler znajduje się pomiędzy użytkownikami a Internetem, kontrolując każdy bajt ruchu. Wykorzystuje do tego wiele technik bezpieczeństwa zapewniając najwyższy poziom ochrony.

Jaki elementy wykorzystuje Zscaler?

 • Pełna kontrola treści
 • Natywna inspekcja SSL
 • Inteligencja Chmury
 • Korelacja zagrożeń w czasie rzeczywistym
 • Ponad 60 kanałów informacji o zagrożeniach

Zscaler Internet Access przenosi cały stos zabezpieczeń do chmury za pomocą zintegrowanych usług bezpieczeństwa, które natychmiast korelują dane dla najwyższego poziomu ochrony. Rozwiązanie zapewnia bezpieczny dostęp do Internetu i aplikacji SaaS niezależnie z jakiego miejsca łączy się użytkownik.  Dzięki inspekcji całego ruchu mamy pewność, że dane firmowe nie opuszczą przedsiębiorstwa, a niebezpieczne pliki nie trafią do organizacji.

Zastosowane rozwiązania bezpieczeństwa:

Kontrola dostępu:

 • Chmurowy firewall
 • Filtrowanie URL
 • Kontrola przepustowości
 • Filtrowanie DNS

Zapobieganie zagrożeniom:

 • Zaawansowana ochrona
 • Chmurowy sandbox
 • Antywirus
 • Bezpieczeństwo DNS

Ochrona danych:

 • Zapobieganie utracie danych (DLP)
 • Aplikacje chmurowe (CASB)
 • Kontrole typu plików

Zscaler Private Access

Tradycyjnie dostęp do aplikacji wymagał sieci firmowej. Zscaler przedstawił nowe podejście dla uzyskiwania dostępu do wewnętrznych aplikacji, które łączy użytkownika z aplikacją.

Dzięki Zscaler Private Access użytkownicy nigdy nie znajdują się w sieci korporacyjnej, co zmniejsza płaszczyznę ataku. Aplikacje są niewidzialne oraz niewystawione do Internetu, więc ich podatności nie mogą zostać wykorzystane. Dostęp do Internetu staje się bezpieczny bez sieci VPN, więc nikt nie może przechwycić danych. Platforma umożliwia segmentacje aplikacji, ale bez segmentacji sieci co uniemożliwia cyberprzestępcom rekonesans sieci w poszukiwaniu wrażliwych danych.

Poniżej uproszczona architektura usługi ZPA:

Przeprowadź bezpieczną transformacje chmurową swojej organizacji, zgodną z modelem „Zero Trust” już teraz.

 

Czytaj więcej o możliwościach na stronie Zscaler

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link