+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Porównaliśmy Google Meet i Zoom, aby sprawdzić, które z nich jest lepsze do pracy zdalnej i nauki – okazało się, że Zoom ma przewagę.
Jeśli uczysz się lub pracujesz w domu, albo po prostu organizujesz wydarzenia online, narzędzie do wideokonferencji jest koniecznością. Dziś porównujemy dwa popularne narzędzia w świecie spotkań online: Meet i Zoom. Zoom lepiej obsługuje spotkania, choć należy przyznać Google Meet jest dogodnie zintegrowany z innymi usługami Google – co jednak nie oznacza, że nie można osiągnąć tego samego efektu przy użyciu Zoom.
Dwa z najbardziej popularnych narzędzi do komunikacji wideo do pracy zdalnej i nauki to Meet i Zoom. Te dwie usługi są używane w miejscach pracy i klasach na całym świecie. Obie zapewniają możliwość interakcji z innymi uczestnikami za pośrednictwem wideokonferencji, umożliwiając firmom i szkołom prowadzenie zdalnych spotkań i lekcji za pośrednictwem różnych aplikacji i urządzeń.

Ale które z tych narzędzi jest ostatecznie lepsze? I które z nich najlepiej spełni Twoje potrzeby? Porównaliśmy Google Meet i Zoom, aby się tego dowiedzieć.

Google Meet i Zoom to usługi wideokonferencyjne, które oferują wiele tych samych funkcji. Jeśli chodzi wyłącznie o funkcje wideokonferencji, Zoom ma przewagę nad Google Meet, oferując wszechstronny asortyment opcji w różnych cenach. Największy plan Zoom zapewnia wsparcie dla większej liczby uczestników, niż analogiczne rozwiązanie Google Meet, a sam Google Meet, znany wcześniej jako Google Hangouts Meet, jest dostarczany w pakiecie z innymi pomocnymi usługami Google w ramach subskrypcji Google Workspace.
W zakresie planów Zoom, począwszy od planu Pro, członkowie otrzymują strumieniowe przesyłanie danych z mediów społecznościowych, 1 GB nagrań w chmurze i osobiste identyfikatory spotkań. Po przejściu na plan Business, otrzymasz zaawansowane funkcje administracyjne, takie jak nagrywanie transkrypcji, zarządzane domeny i branding firmy. Z kolei wersja Enterprise to nieograniczona przestrzeń dyskowa w chmurze. Możesz również dodać dodatek zwiększający pojemność spotkań do każdego płatnego planu Zoom, aby uzyskać obsługę do 500 lub do 1000 uczestników.

Jeśli chodzi o Google Meet, również jest kilka różnych opcji do wyboru. Aby odblokować profesjonalne zastosowania Google Meet,, musisz zapłacić za Google Meet w ramach subskrypcji Google Workspace (dawniej G Suite). Przestrzeń robocza zawiera zestaw dodatkowych usług w chmurze Google, w tym Gmail, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze i inne.

Zoom jest dedykowaną usługą wideokonferencyjną zbudowaną przez firmę, która skupia się głównie na tej platformie. Jako taki, Zoom jest nieco bardziej wszechstronny niż Google Meet. Jasne, Meet zdobywa punkty dzięki bezproblemowej integracji z innymi aplikacjami Google oraz faktowi, że jest dostarczany w pakiecie z wieloma innymi usługami, ale jeśli naprawdę szukasz tylko platformy do wideokonferencji, te inne aplikacje nie będą miały aż takiego znaczenia.

Jeśli chodzi o ogólne funkcje, zarówno Meet, jak i Zoom oferują wiele takich samych podstawowych funkcji, jak szyfrowanie połączeń, obsługa wideo w jakości HD do 720p oraz tryby prezentacji, które umożliwiają udostępnianie ekranu innym uczestnikom.

Być może jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest sposób, w jaki każda platforma integruje się z innymi usługami. Zarówno Zoom jak i Google Meet pozwalają użytkownikom na integrację spotkań z innymi zespołami używającymi Skype for Business, oraz innych systemów spotkań wideo opartych na standardach SIP i H.323. Zoom również oferuje kilka świetnych integracji – w tym z niektórymi aplikacjami i usługami Google. Zoom integruje się również z Facebook Workplace, Skype for Business, Salesforce, Microsoft Outlook, Google Drive, Kalendarzem Google i wieloma innymi. Podczas gdy Meet może ułatwić integrację z usługami Google, Zoom nadal umożliwia wiele z tych samych integracji.

Podsumowując: jeśli potrzebujesz usługi do prowadzenia wideokonferencji, Zoom ma przewagę.
Dowiedz się więcej na stronie poświęconej Zoom