Strona główna/Mobilność/Zarządzanie Androidem 10 w Workspace ONE UEM

Zarządzanie Androidem 10 w Workspace ONE UEM

Zarządzanie Androidem 10 w Workspace ONE UEM

W 2017 roku Google ogłosił zamiar usunięcia kluczowych funkcji dla zarządzania urządzeniami z Android 10 zainstalowanych w trybie Androida Legacy, na rzecz systemu Android Enterprise. VMware również ogłosił, że zamierza koncentrować się na rozwijaniu tego rozwiązania i rekomendowaniu Androida Enterprise jako głównego modelu wdrożenia dla urządzeń z systemem Android. Również, wsłuchując się w opinie i komentarze klientów producent załatał istniejące luki bezpieczeństwa oraz poszerzył zakres zastosowań Androida Enterprise o tryby zarządzania takie jak BYOD, COPE czy LOB. Ten krok okazał się słuszny, od tego czasu nastąpił zdecydowany wzrost wdrożeń systemu Android Enterprise na platformie Workspace ONE UEM.

VMware nie spoczywa na laurach i wprowadza kolejne zmiany w zarządzaniu Android Enterprise oraz aby zapewnić klientom najlepszą możliwą obsługę systemu Android w wersji 10. Planowane modyfikacje są przewidziane na listopad 2020:

  • Urządzenia z wersją systemu Android 10 będą prawidło funkcjonować jedynie po zarejestrowaniu w trybie Android Enterprise.
  • Nowi klienci wdrażający Workspace ONE UEM po raz pierwszy nie będą mieli opcji korzystania z rejestracji urządzeń w trybie Android Legacy, jedynie w Android Enterprise.
  • Workspace ONE UEM zablokuje rejestrację w trybie Android Legacy, dla urządzeń z Androidem 10.

Dlaczego VMware wprowadza te zmiany?

Wraz z wydaniem Androida 10 w zeszłym roku, widać kilka niekorzystnych zmian przy wdrożeniu w trybie Android Legacy, które prowadzą do niestabilnego działania urządzenia oraz braku możliwości dla pracy w tle dla aplikacji Intelligent Hub. Później w tym roku będziemy musieli zaktualizować pakiet SDK Workspace ONE Intelligent Hub, aby był zgodny z zasadami Google Play Store (obecnie, prace te zaplanowane są przez producenta na październik). Po tej aktualizacji, przestarzałe interfejsy API dla administratorów urządzeń w systemie Android 10 nie będą mogły być używane np. wymuszanie hasła nie będzie możliwe albo możliwość wyłączenia kamery, co prowadzi do pogorszenia możliwości zarządzania urządzeniem.

Producent zaleca migrację urządzeń zarejestrowanych z użyciem administratora urządzenia do Android Enterprise. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy się upewnić, że urządzenia zarejestrowane w starszym trybie nie zostały zaktualizowane do wersji systemu Android 10.

Wpływ na urządzenia z system Android 10 zarejestrowane w trybie Android Legacy

AAGNT-186307: [Android Legacy] Użytkownik nie jest z powrotem przeniesiony do ekranu rejestracji urządzenia jeżeli klient pocztowy zostanie zainstalowany z Play Store’a.

AAGNT-186308: [Android Legacy] Powiadomienie o instalacji aplikacji wewnętrznej zostaje ukryte przez ekran przetwarzania instalacji aplikacji.

AAGNT-186310: [Android Legacy] Intelligent Hub nie wyświetla komunikatu z prośbą o instalację / odinstalowanie aplikacji, kiedy Intelligent Hub pracuje w tle.

AAGNT-186710: [Android Legacy][Device Owner] Pusta pozycja dla numeru seryjnego urządzenia w widoku szczegółów technicznych urządzenia.

FCA-191507: Brak możliwości przypisania planu Telecom dla urządzeń z Android 10 w trybie Android Legacy.

Wrokspace One - Testuj przez 30 dni
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link