+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Jak sprawić, żeby spotkania Zoom będą przyjemniejsze?

Zoom dzieli się tym, jak czyni spotkania bardziej przystępnymi…

Wiodący dostawca komunikacji wideo, Zoom, opublikował niedawno blog o nowych i ulepszonych funkcjach swojej platformy spotkań. Oprogramowanie Zoom zapewnia możliwość łączenia się w dowolny sposób i w dowolnym czasie, na platformie, z którą ludzie czują się komfortowo.

Zoom zaznaczył, że ciężko pracował wraz z wiodącymi firmami w dziedzinie łatwości użytkowania stron internetowych, aby uczynić usługę i związane z jej wykorzystaniem doświadczenia tak przyjaznymi, jak to tylko możliwe. Najwyraźniej kwestie łatwości użycia i przystępności w Zoom są uwzględnione w każdym aspekcie platformy. Projektanci i programiści w przemyślany sposób tworzą produkty, które wspierają szeroki zakres zespołów, a firma Zoom nieustannie pracuje nad ich ulepszaniem.

Zoom zauważa również, że przyjęte przez firmę wykraczają poza zwykłe zaznaczanie pól wyboru i opcji. Zoom oferuje szczegółowe informacje na temat działania rozwiązań zapewniających zgodność z przepisami i prosi o opinie klientów. Zoom uważa, że kluczowe jest zapewnienie łatwej współpracy ludziom z różnych środowisk. Oznacza to uwzględnienie szerokiego zakresu potrzeb związanych z mobilnością, wzrokiem, słuchem i zdolnościami poznawczymi.

Zwiększanie przystępności spotkań Zoom

Aby podkreślić wagę pracy, jaką firma wykonuje w celu zwiększenia dostępności, Zoom wyróżnił kilka kluczowych funkcji na swojej platformie. Na przykład, funkcje multi-pin i multi-spotlight mogą pomóc zespołom w interakcji w sposób bardziej zbliżony do rzeczywistych scenariuszy.

Podczas gdy wiele rozwiązań wideokonferencyjnych podświetla wideo mówców, może to utrudniać śledzenie spotkań tłumaczy, gdy podświetlone wideo i układ siatki ulegają zmianie. Funkcja Multi-pinning oznacza, że użytkownicy mogą zachować kluczowe wideo w miejscu, które będzie widoczne tylko dla nich. Może to zapewnić, że mówca i tłumacz pozostaną w tym samym miejscu, bez względu na to, kto zacznie mówić. Gospodarze i współgospodarze mogą zezwolić na korzystanie z funkcji Multi-pinning maksymalnie 9 osobom w ramach spotkania.

Multi-spotlight zapewnia podobne możliwości, z tą różnicą, że filmy w świetle reflektorów są wyświetlane dla wszystkich uczestników spotkania. Współgospodarze lub gospodarz mogą podświetlić nawet 9 filmów, dzięki czemu wszyscy widzą te same strumienie. Jest to istotne dla większych spotkań, które chcą, aby mówcy i tłumacze byli widoczni dla wszystkich w grupie.

Inne elementy przystępności spotkań Zoom

Kolejna wspaniała funkcja zapewniająca dostępność jest dostępna w formie opcji zmiany kolejności wideo. Filmy zmieniają swoją kolejność w widoku galerii w zależności od tego, kto podnosi rękę lub przemawia. Jednak w aplikacji Zoom użytkownicy mają również możliwość przeciągania i upuszczania filmów w celu ustawienia własnej kolejności. Na przykład, jeśli kafelek z filmem tłumacza znajduje się w niskim rogu, możesz przeciągnąć go bliżej udostępnianych treści.

Po zmianie głośników widok pozostaje dokładnie taki, jaki chcesz, więc możesz z łatwością wybrać własną, niestandardową kolejność. Kolejną świetną funkcją jest dostępność klawiatury. Według Zoom, zespół testuje swoje produkty z uwagą, aby zapewnić pełną dostępność funkcji za pomocą klawiatury. Istnieje również kilka skrótów klawiaturowych, które pomagają przyspieszyć pracę.

Zoom ma również do zaoferowania funkcję zamkniętych napisów. Jest on dostępny z profesjonalnymi audiodeskryptorami, do których można uzyskać dostęp zgodnie z własnymi potrzebami. Użytkownicy mogą również wyznaczyć osobę, która będzie pisała zamknięte napisy podczas spotkania. Rozmiar napisów jest również regulowany w ustawieniach dostępności, a można je znaleźć, klikając strzałkę w górę w sekcji zamkniętych napisów na spotkaniu. Możesz też odwiedzić opcję ustawień w kliencie stacjonarnym.

Coś dla każdego podczas spotkania

Szeroki wachlarz rozwiązań dostępności w Zoomie ma na celu ułatwienie każdemu korzystania z zalet spotkania wideo. Zoom obsługuje wszystkie najpopularniejsze programy do odczytu ekranu. Co więcej, aby skupić się na powiadomieniach, które chcesz usłyszeć, alerty czytnika ekranu można dostosować w ustawieniach dostępności.

Sekcja ustawień dostępności w kliencie Zoom daje Ci kontrolę nad wszystkimi funkcjami, które mogą ułatwić Twojemu zespołowi ścisłą współpracę. Możesz na przykład dostosować rozmiar napisów, o czym wspomnieliśmy powyżej. Istnieje również opcja określania alertów dla czytników ekranu oraz pokazywania lub ukrywania elementów sterujących spotkaniami.

Choć Zoom przyznaje, że trudno jest stworzyć system, który będzie idealnie pasował do potrzeb wszystkich użytkowników, firma ciężko pracuje, by zapewnić swoim użytkownikom jak najwięcej korzyści.

Dowiedz się więcej na stronie poświęconej Zoom