+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Samorządy i sądownictwo wybierają Zoom. Dowiedz się, dlaczego  

Zoom pomaga pracownikom samorządów lokalnych, służb mundurowych i organów sądowniczych w całej Polsce bezpiecznie komunikować się i łatwo współpracować. Chociaż ta  platforma jest często używana na poziomie ogólnokrajowym, jej funkcjonalności wspierają również władze regionalne i lokalne, które wykorzystują nowe sposoby służenia swoim społecznościom.  

Oto pięć sposobów na wykorzystanie Zoom przez samorządy lokalne i sądownictwo: 

 

  1.  Publiczne posiedzenia dla lokalnych rad miejskich

Firmy używają Zooma na spotkaniach rad nadzorczych, zarządów i grup roboczych, ale Zoom stał się popularny także w jako narzędzie do prowadzenia obrad rad miejskich – także podczas publicznych posiedzeń, gdzie wykorzystywany jest do tego, by nawiązać kontakt z lokalną społecznością w kluczowych kwestiach. 

Rada Miasta Omaha zaczęła używać Zooma do publicznych posiedzeń podczas COVID-19 i planuje rozszerzyć ten proces nawet po pandemii, wierząc, że dzięki temu urzędnicy są bardziej dostępni dla większej liczby osób. Zoom umożliwia radzie umożliwienie członkom społeczności wirtualne komentowanie punktów porządku obrad z domu. 

  1.  Współpraca w zakresie interwencji kryzysowych

Gdy samorządy lokalne szukają sposobów na nawiązanie współpracy między departamentami, rozwiązania takie jak Zoom są kluczem do sukcesu. Przykładem zza Oceanu – ze Stanów Zjednoczonych – może być Departament Policji Lockport w Nowym Jorku, który wykorzystał Zoom do rozwoju reakcji na incydenty w czasie rzeczywistym. Lockport jest jednym z pierwszych departamentów policji w stanie Nowy Jork, który wykorzystał Zoom Meetings do zaangażowania urzędników zajmujących się zdrowiem psychicznym w interwencję kryzysową, łącząc specjalistów z funkcjonariuszami na miejscu zdarzenia w celu uzyskania wsparcia. 

  1.  Lepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości

Obecnie wiele tradycyjnych, osobistych procesów nagle musiało zacząć funkcjonować wirtualnie. Dotyczyło to również wymiaru sprawiedliwości, ponieważ sądy na każdym szczeblu wykorzystały Zoom do prowadzenia postępowań. Kolejnym przykładem pochodzi również ze Stanów Zjednoczonych: sądownictwo w Teksasie zorganizowało już ponad milion rozpraw w programie Zoom. 

Sądy mogły przyspieszyć swoją transformację cyfrową z konieczności, ale ich działania zwiększyły dostęp do wymiaru sprawiedliwości, który wcześniej był ograniczony przez bariery fizyczne i finansowe. Przyczyniło się to do poprawy doświadczeń sądowych, pomagając w deeskalacji w sprawach rodzinnych i zmniejszając lęk przed wizytą w sądzie. Na przykład, w Stanach Zjednoczonych członkowie rodziny i bliscy mogą teraz uczestniczyć w postępowaniu adopcyjnym za pośrednictwem Zoom. 

  1.  Możliwości zawodowe dla więźniów

Niektóre państwowe zakłady karne w USA wykorzystują Zoom, aby nie tylko łączyć więźniów z bliskimi, ale także oferować im możliwości rozwoju zawodowego. Jeden z zakładów wykorzystał Zoom Meetings, aby stworzyć dla więźniów stanowiska związane z zaawansowaną nauką o danych. Spotkania Zoom i Wideo Webinaria Zoom pozwoliły temu oddziałowi zaoferować szkolenia z zakresu umiejętności zawodowych, dały możliwość organizacji targów kariery i prowadzenia innych programów edukacyjne dla więźniów. 

  1.  Ulepszony obraz dla służb ratunkowych i bezpieczeństwa w przypadku katastrof 

Digital Harmonic, firma zajmująca się poprawianiem jakości wideo, wykorzystuje Zoom do przechwytywania i udoskonalania materiału filmowego z drona. Dzięki wideo, firma pomaga agencjom rządowym, wspiera operacje wojskowe, organizacje pomocy humanitarnej i pomaga innym podmiotom z USA w niesieniu pomocy w przypadku katastrof, a także w poszukiwaniach i ratownictwie.  

Dysponując materiałem wideo zarejestrowanym za pomocą Zoom, Digital Harmonic pomaga zdalnemu personelowi zachować świadomość sytuacyjną i poprawić jakość informacji przekazywanych członkom zespołów na miejscu. Jak wspomniano podczas zeszłorocznego wydarzenia Zoomtopia, firma ściśle współpracuje z lokalnymi jednostkami straży pożarnej w zakresie monitorowania odległości strażaków od pożaru, upewniając się, że opanowali oni główny pożar i zidentyfikowali wszelkie pożary wtórne. 

Wspieraj lokalną społeczność z Zoom! 

Jako źródło informacji dla władz federalnych, stanowych i lokalnych, Zoom został zaprojektowany, aby wspierać urzędników w ich pracy na rzecz społeczności, w których żyją.   

Dowiedz się więcej na naszej stronie internetowej https://zoom-video.pl/. 

Opracowano na podstawie: 

Knight, K., Zoom Blog: 5 Cool Ways State and Local Governments Use Zoom to Serve the Community, https://blog.zoom.us/5-cool-ways-state-and-local-governments-use-zoom/  

Dowiedz się więcej na stronie poświęconej Zoom