+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Spotify ogłosiło, że przyjmuje model “Pracuj Skądkolwiek”, który pozwoli pracownikom wybrać, czy w czasie pracy chcą być w biurze, czy w domu – gdziekolwiek na świecie.

Szwedzka platforma streamingu muzyki Spotify ogłosiła, że przyjmuje model “Work from Anywhere” (pol. “Pracuj Skądkolwiek”), który pozwoli pracownikom wybrać, czy chcą być w biurze w pełnym wymiarze godzin, być w domu w pełnym wymiarze godzin lub kombinację tych dwóch.

Spotify nazywa inicjatywę “Work from Anywhere” (pol. “Pracuj Skądkolwiek”) i opisuje ją jako “nowy sposób współpracy, który pozwala pracownikom pracować z dowolnego miejsca, w którym najlepiej myślą i tworzą”.

“Poprzez tę mentalność, dajemy pracownikom możliwość wyboru Trybu Pracy — czy wolą pracować głównie w domu, czy w biurze – jak również ich lokalizacji geograficznej (sic!)”, czytamy w oświadczeniu firmy.

Spotify będzie nadal płacić pracownikom według stawek z San-Francisco lub Nowego Jorku, w zależności od rodzaju pracy. Firma będzie również przeprojektowywać wiele swoich biur, aby dostosować się do preferencji pracowników w zakresie cichych przestrzeni, miejsc ze wspólnym biurkiem i miejsc do wypoczynku.

Siedziba główna serwisu streamingowego znajduje się w Sztokholmie, z kilkoma biurami regionalnymi, w tym w Nowym Jorku, Londynie i Tokio. Spotify działa globalnie – w 79 krajach na całym świecie.

Wiele dużych firm, takich jak Facebook i Google, również zdecydowało się na pracę zdalną, odkąd pandemia koronawirusa zmieniła tradycyjną kulturę pracy.