Strona główna/Komunikacja i współpraca/Pracuj Skądkolwiek w Spotify

Pracuj Skądkolwiek w Spotify

Spotify ogłosiło, że przyjmuje model “Pracuj Skądkolwiek”, który pozwoli pracownikom wybrać, czy w czasie pracy chcą być w biurze, czy w domu – gdziekolwiek na świecie.

Szwedzka platforma streamingu muzyki Spotify ogłosiła, że przyjmuje model “Work from Anywhere” (pol. “Pracuj Skądkolwiek”), który pozwoli pracownikom wybrać, czy chcą być w biurze w pełnym wymiarze godzin, być w domu w pełnym wymiarze godzin lub kombinację tych dwóch.

Spotify nazywa inicjatywę “Work from Anywhere” (pol. “Pracuj Skądkolwiek”) i opisuje ją jako “nowy sposób współpracy, który pozwala pracownikom pracować z dowolnego miejsca, w którym najlepiej myślą i tworzą”.

“Poprzez tę mentalność, dajemy pracownikom możliwość wyboru Trybu Pracy — czy wolą pracować głównie w domu, czy w biurze – jak również ich lokalizacji geograficznej (sic!)”, czytamy w oświadczeniu firmy.

Spotify będzie nadal płacić pracownikom według stawek z San-Francisco lub Nowego Jorku, w zależności od rodzaju pracy. Firma będzie również przeprojektowywać wiele swoich biur, aby dostosować się do preferencji pracowników w zakresie cichych przestrzeni, miejsc ze wspólnym biurkiem i miejsc do wypoczynku.

Siedziba główna serwisu streamingowego znajduje się w Sztokholmie, z kilkoma biurami regionalnymi, w tym w Nowym Jorku, Londynie i Tokio. Spotify działa globalnie – w 79 krajach na całym świecie.

Wiele dużych firm, takich jak Facebook i Google, również zdecydowało się na pracę zdalną, odkąd pandemia koronawirusa zmieniła tradycyjną kulturę pracy.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link