+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Pojedynek oprogramowania do pracy zdalnej: BlueJeans kontra Zoom – porównanie 

BlueJeans vs Zoom: VCaaS (Video Conferencing as a Service) dla pracowników w każdym miejscu 

Dzisiejsze miejsce pracy ewoluuje w niesamowitym tempie. Ponieważ pracownicy pragną większej swobody, a pracodawcy szukają sposobów na zmniejszenie kosztów ogólnych, praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Zespoły odkrywają, że strategie pracy z dowolnego miejsca sprzyjają większej produktywności, efektywności i oszczędnościom. Było to szczególnie widoczne w 2020 roku. 

 VCaaS(Video Conferencing as a Service), czyli wideokonferencje jako usługa, to jedna z niezbędnych technologii wspomagająca przemiany na globalnym rynku pracy. Dzięki rozwiązaniom wideokonferencyjnym firmy mogą z łatwością prowadzić rozmowy grupowe, spotkania jeden na jeden, a nawet transmisje. Wrażenie bliskości w wideo naśladuje niuanse interakcji twarzą w twarz, bez konieczności podróżowania. 

 Największym pytaniem dla dzisiejszych firm jest: “Której usługi VCaaS powinienem użyć?”. Oto przewodnik po rozwiązaniach firm Zoom i BlueJeans. 

 Cechy BlueJeans 

BlueJeans to przełomowy dostawca VCaaS, oferujący najnowocześniejsze narzędzia do wideokonferencji, pracy zdalnej i hybrydowej współczesnym firmom. Skupiając się na doskonałej i wyraźnej komunikacji, BlueJeans wprowadza dźwięk Dolby do każdego spotkania. Oferujemy sprzęt dedykowany do prowadzenia najbardziej istotnych rozmów oraz wszechstronną platformę internetową, z której użytkownicy mogą korzystać w dowolnym miejscu. 

 Dzięki wideokonferencjom BlueJeans spotkania online są bardziej produktywne, bezpieczne i łatwe w zarządzaniu, a zespoły bardziej zaangażowane i skoncentrowane. Uniwersalna interoperacyjność oznacza, że każdy zespół może usprawnić swoje środowisko dzięki systemowi BlueJeans. Funkcje obejmują: 

 • Dolby audio we wszystkich spotkaniach wideo 
 • WebRTC i uniwersalna interoperacyjność 
 • Numery lokalne na całym świecie 
 • Obsługa do 100 uczestników interaktywnych  
 • Udostępnianie bogatej zawartości 
 • Bezpieczne udostępnianie wideo zgodnie z najwyższymi standardami 
 • Opcje nagrywania spotkań 
 • Współpraca tekstowa 
 • Kompletne centrum dowodzenia dla zespołów IT 
 • BlueJeans Relay do integracji on-premise 

 W miarę jak firmy zaczynają definiować pracę jako czynność, a nie miejsce, BlueJeans ułatwia wszystkim zaangażowanie. Do spotkania BlueJeans można dołączyć praktycznie z każdego urządzenia, a dostępne są nawet aplikacje dla systemów Android i iOS. 

 Funkcje Zoom 

Zoom jest prawdopodobnie najbardziej znaną technologią wideokonferencyjną na świecie. Od pewnego czasu ten technologiczny jednorożec zapewnia firmom doskonały sposób na współpracę online. Niezależnie od tego, czy łączysz się z klientami, kontaktami zewnętrznymi, czy członkami zespołu wewnętrznego, Zoom oferuje wideo w jakości HD z wieloma zaawansowanymi funkcjami. 

 Najnowocześniejsze rozwiązanie Zoom dla wideo zawiera wszystko, czego firmy potrzebują, aby dobrze prosperować w nowym, cyfrowym środowisku. Tłumaczenie online łączy pracowników z różnych części świata. Dzięki funkcji podnoszenia rąk możesz usprawnić przebieg spotkań. Dostępna jest nawet aplikacja Zoom Phone do rozmów biznesowych oraz Zoom Chat do przesyłania wiadomości.  

Funkcje obejmują: 

 • Doskonała obsługa spotkań za pomocą jednego kliknięcia 
 • Połączenia biznesowe przez Zoom Phone 
 • Zoom Chat do obsługi wiadomości błyskawicznych 
 • Lokalne usługi w 17 krajach 
 • Natychmiastowe połączenia wideo HD i udostępnianie ekranu 
 • Własne tła wirtualne 
 • Układy wideo oparte na siatce 
 • Funkcje webinarów 
 • Sprzęt do Zoom Rooms 
 • Niekończąca się integracja z wiodącymi narzędziami 
 • Funkcje transkrypcji i tłumaczenia 

 Zoom jest jednym z liderów rynku w dziedzinie współpracy opartej na koncepcji video-first. Jeśli potrzebujesz wygodnego sposobu na łączenie ludzi za pomocą wideo, Zoom sprawi, że spotkania będą szybkie, wygodne, a nawet nieco bardziej zabawne. Firma oferuje również dostęp do API. 

 BlueJeans vs Zoom: Wrażenia 

Rozwiązania VCaaS są skuteczne tylko wtedy, gdy Twoi pracownicy czują się komfortowo, przyjmując je. Podczas gdy dzisiejsi członkowie zespołu lepiej czują się z ideą komunikacji opartej na wideo, nadal potrzebują intuicyjnej platformy, aby dokonać przejścia. Na szczęście zarówno BlueJeans, jak i Zoom mogą w tym pomóc. 

 Dowiedz się więcej 

Wideokonferencje BlueJeans wykorzystują kompletne środowisko chmury, które upraszcza migrację od rozwiązań sprzętowych do kompleksowych usług telekonferencyjnych. Nie trzeba martwić się o konkretny serwer czy system operacyjny, a funkcjonalność można dowolnie rozszerzać. 

 BlueJeans pozwala użytkownikom dołączać do spotkań w dowolny sposób i w dowolnym miejscu. Aplikacje na smartfony sprawiają, że bycie mobilnym jest bardzo proste. BlueJeans wspiera zespoły, oferując pełną obsługę i wsparcie 24×7. Podobnie, Zoom skupia się na doskonałej wydajności i prostocie. 

 Nowoczesne sale konferencyjne Zoom są szybko i łatwo dostępne po naciśnięciu przycisku. Platforma Zoom jest pełna narzędzi, które sprawiają, że prowadzenie spotkań jest przyjemniejsze i bardziej angażujące. 

 Pracownicy mogą szybko i łatwo udostępniać pliki i ekrany. Formaty wideokonferencji obejmują wszystko  od rozmów w cztery oczy po duże spotkania grupowe, podczas których wszyscy widzą się na jednej planszy. Ponadto, dodatkowe funkcje czatu i VoIP umożliwiają rozbudowanie Zoom w dowolny sposób. 

 BlueJeans vs. Zoom: Integracje 

Aby VCaaS (Video Conferencing as a Service)) dobrze funkcjonowało jako część kompleksowego rozwiązania komunikacyjnego, narzędzia muszą być zintegrowane z usługami, z których zespoły już korzystają. Dzisiejsze firmy chcą, aby komunikacja i współpraca odbywała się w jednym środowisku. Oznacza to, że kluczem do sukcesu jest interoperacyjność i elastyczność. Dobra wiadomość jest taka, że zarówno Zoom jak i BlueJeans spełniają te wymagania. 

 Każdy plan BlueJeans zawiera dostęp do niemal nieograniczonych możliwości rozszerzania funkcjonalności. Możesz odblokować wtyczki do przeglądarek, aby poprawić wrażenia podczas spotkań oraz zintegrować się z wiodącymi narzędziami, takimi jak Slack. 

 Zoom to również bardzo elastyczne narzędzie do prowadzenia wideokonferencji i współpracy. Dostęp do API jest możliwy dla firm, które chcą zintegrować spotkania Zoom z istniejącymi platformami. Dodatkowo, Zoom posiada szereg gotowych konektorów dostępnych dla takich narzędzi jak Slack, G-Suite i wielu innych wiodących narzędzi. 

 Zoom współpracuje również z szeroką gamą opcji sprzętowych, a wielu dostawców sprzętu audio-wideo inwestuje obecnie w dedykowane narzędzia dla Zoom Rooms. 

 BlueJeans vs. Zoom: Werdykt 

Zarówno BlueJeans, jak i Zoom mają do zaoferowania wiele funkcjonalności dla dzisiejszych firm skupionych na wideo. Jeśli chcesz odblokować korzyści płynące z wideokonferencji i konferencji internetowych dla swojego przekształcającego się zespołu, ci dwaj dostawcy mają wszystko pod kontrolą. Zarówno Zoom, jak i BlueJeans oferują wysokiej jakości wideo i audio, a także webinaria i transmisje. 

 BlueJeans to doskonały wybór dla firm, które chcą mieć dostęp do pomocy technicznej 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu oraz możliwość prowadzenia atrakcyjnych spotkań w dowolnym środowisku. Wideokonferencje BlueJeans są wyposażone w dźwięk Dolby, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku, a także w różne narzędzia ułatwiające prowadzenie konferencji. 

 Zoom jest liderem na rynku dla firm poszukujących szybkiego i łatwego dostępu do technologii wideo. Możesz łatwo łączyć się z wewnętrznymi i zewnętrznymi zespołami, udostępniając pliki, ekrany i wiele więcej. Zoom często aktualizuje swoje portfolio, dodając kolejne niesamowite cechy i funkcjonalności do odkrycia.

Dowiedz się więcej na stronie poświęconej Zoom