+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Bezhasłowe i komfortowe uwierzytelnianie

Według raportu firmy Verison 80% naruszeń związanych z włamaniami hakerów wiąże się ze słabymi lub skompromitowanymi poświadczeniami.

Platforma Ping Intelligent Identity™ to rozwiązanie, umożliwia bezpieczny dostęp dla wszystkich osób i urządzeń do dowolnej aplikacji, usługi, czy API. Platforma zapewnia narzędzia realizujące swoje zadania w czasie rzeczywistym, aby zabezpieczyć dostęp z każdego możliwego miejsca jednocześnie blokując zagrożenia.

Pracownicy, partnerzy biznesowi i klienci mogą dzięki niej niezagrożenie łączyć się z aplikacjami i usługami, dostępnymi w chmurze jak i infrastrukturze lokalnej. System zaprojektowany jest zarówno dla hybrydowych środowisk informatycznych, może być wdrażany lokalnie, w chmurze lub w obu wariantach.

Platforma firmy Ping Identity dostarcza rozwiązania umożliwiające wdrożenie bezhasłowego i wieloskładnikowego uwierzytelniania. To kompletne rozwiązanie służące do jednoczesnego zwiększania poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkownika.

W jaki sposób Ping realizuje oba te zadania?

Uwierzytelnianie

  • Single Sign On — Intuicyjne logowanie dla użytkownika do SaaS, aplikacji mobilnych, środowiska chmurowego i lokalnego. Bez duplikacji kont, haseł i frustracji, zarówno ze strony pracowników, jak i klientów. Zapewnij dostęp za jednym kliknięciem do wszystkich aplikacji z każdego miejsca, jednocześnie eliminując ryzykowne praktyki — np. używania jednego hasła w wielu serwisach.
  • Wieloskładnikowe Uwierzytelnianie (MFA) — Użytkownicy mogą potwierdzić swoją tożsamość z wykorzystaniem minimum dwóch dowodów tożsamości: czegoś co wiedzą, co mają, kim są. Nowoczesne MFA realizowane przez Ping to nie tylko zwiększone bezpieczeństwo. To również maksymalizacja komfortu użytkownika poprzez wykorzystanie adaptacyjnego uwierzytelniania opartego na kontekście, jak i szerokim możliwościom samoobsługi. Ułatw wdrożenie wykorzystując API, SDK i narzędzia integracyjne.

Autoryzacja

  • Bezpieczeństwo Dostępu — Chroń dostęp do chmury i lokalnej infrastruktury. Z każdą aplikacją, interfejsem API wiąże się inny poziom ryzyka, również w obrębie zasobów, czy typów transakcji. Ping bierze pod uwagę również ryzyko środowiska (geolokalizacja, adres IP), użytkownika (jak przynależność do grupy, czy staż pracy) oraz reputacje urządzenia. Wykorzystanie wielu atrybutów tożsamości w ocenie ryzyka znacznie przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.
  • Inteligentna Ochrona API — Polityka kontroli dostępu do API to dobra podstawa do zabezpieczania interfejsów. Jednak, aby zapewnić ochronę przed zaawansowanymi atakami trzeba wykorzystać sztuczną inteligencje i uczenie maszynowe. Dzięki temu poznamy pełen obraz ruchu w API, aby móc wykrywać i blokować zagrożenia.

Profile Użytkowników

  • Zarządzanie Danymi — Zapewnienie zgodności z rozporządzeniami o ochronie danych osobowych takimi jak RODO. Chroniąc dane wrażliwe, podlegające regulacjom — jak te dotyczące transakcji bankowych, dokumentacji medycznej itd. — trzeba wdrożyć drobnostkową i dokładną metodą określania dostępu. Zachowaj kontrolę wykorzystując dynamiczną autoryzacje w czasie rzeczywistym, opartą na kontekście uprawnień użytkownika i wrażliwości zasobu.
  • Usługa Katalogowa — Nowoczesna wysokowydajna usługa katalogowa, która może być wdrożona lokalnie i/lub w chmurze. Niezależnie od miejsca wdrożenia platforma Ping zapewni dostęp do tożsamości użytkowników dla złożonych środowisk obejmujących mix chmurowych i lokalnych aplikacji oraz SaaS.  Jednocześnie zapewni bezpieczeństwo szyfrując dane — w spoczynku, ruchu i użyciu — oraz skalowalność dla milionów użytkowników z miliardami atrybutów.

Ping Identity od wielu lat tworzy i rozwija rozwiązania, które podołały wyzwaniom stawianym przez przedsiębiorstwa w zakresie tożsamości. Aktualnie platforma Ping Intelligent Idenity oferuje ponad 1,500 integracji nie tylko związanych z zarządzaniem dostępem i tożsamością.

Poznaj ofertę:
Ping Identity