Strona główna/Mobilność/Okta i Ping wraz z rozwiązaniami VMware

Okta i Ping wraz z rozwiązaniami VMware

Okta i Ping integrują się z rozwiązaniami VMware.

Chmurowi dostawcy tożsamości niosą ze sobą dużo zalet i są coraz częściej wykorzystywani przez firmy na świecie. Dzieje się tak dlatego, że usługi te dają możliwość dostępu do katalogu aplikacji roboczych z każdego miejsca, przy użyciu jednego konta na zasadach Single Sign-On (SSO). VMware widzi ten trend i coraz bardziej zacieśnia współpracę z dużymi graczami w tej sferze – jak Okta i Ping. Dzieje się tak pomimo posiadania już w swoim portfolio własnego Identity Providera jakim jest Workspace ONE Access. Takie otwarcie na rozwiązania zewnętrzne dają systemom VMware jak zawsze dużą integracyjną elastyczność.

Na przykład od wersji UAG 3.8 (Unified Access Gateway)  można publikować aplikacje i desktopy Horizon bez Workspace ONE Access. Wówczas użytkownicy naszej organizacji mający dostęp do portalu Okty lub Ping-a jednym kliknięciem zalogują się do swojej wirtualnej stacji roboczej.

Warto pamiętać, że przy powyższym scenariuszu, dzięki zastosowaniu Okty lub Ping-a można użyć zaawansowanych mechanizmów MFA (Multi Factor Authentication) jakim są klucze FIDO np. Yubico YubiKey.

VMware daje także możliwość bardzo prostego połączenia katalogów aplikacji SSO Workspace ONE Access z Oktą i Ping-iem. Dzięki czemu możemy korzystać z dwóch katalogów na raz. Jeśli nie chcemy wykonać gwałtownego przejścia na jedną platformę może to być przydatna opcja, jednak najwięcej korzyści da nam połączenie wszystkich platform.

Możemy zastosować portal Okty lub Pinga jako główny, potwierdzić tam swoją tożsamość hasłem i kluczem YubiKey, po czym nasz dostawca ID sprawdzi z jakiego urządzenia się logujemy. Jeśli to będzie platforma mobilna to nastąpi weryfikacja jego zgodności z naszymi wymaganymi politykami. Tego ostatniego dokona już Workspace ONE Access w połączeniu z Workspace ONE UEM.

Taki łańcuch weryfikacji to kwintesencja bezpieczeństwa i Zero Trust.

Workspace One Demo
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link