Strona główna/Komunikacja i współpraca/Nowojorski Departament Edukacji zezwala na korzystanie z Zoom

Nowojorski Departament Edukacji zezwala na korzystanie z Zoom

Szkoły w Nowym Jorku po raz kolejny mogą korzystać z Zoom do nauki online, poinformowała w środę 6 maja firma wideokonferencyjna i Wydział Edukacji NYC. Zgoda została wydana po tym jak Zoom wprowadził zmiany aby zaradzić obawom miasta zgłoszonym na początku kwietnia, dotyczącym ochrony prywatności i bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli korzystających z tego narzędzia.

Dlaczego Nowy Jork tymczasowo wykluczył platformę Zoom z lekcji online?

Szkoły w Nowym Jorku rozpoczęły zdalną edukacje 23 marca. Wielu nauczycieli wybrało platformę Zoom ponieważ jest to bardzo intuicyjne narzędzie pozwalające na szybką konfiguracje i łatwą obsługę. Zoom natomiast zniósł limit 40 minutowych sesji dla szkół w krajach dotkniętych pandemią. Obawy związane z Zoombombing-iem spowodowały zakazanie platformy Zoom dla edukacji w Nowym Jorku.

Wątpliwości wobec platformy Zoom zostały szybko rozwiane. Pracownicy Zoom szybko po zaadresowaniu do nich wątpliwości dotyczących platformy podjęli współprace z Nowojorskim Departamentem Edukacji, wynikiem której zostały wdrożone usprawnienia i nowe funkcje bezpieczeństwa. Oto niektóre z nich:

  • Domyślnie włączenie haseł i poczekalni dla użytkowników darmowych i pojedynczych licencji Zoom.
  • Zwiększony wgląd w informacje o wykorzystywanym regionie centrów danych przez klienta oraz możliwość jego zmiany.
  • Zgłoszenie użytkownika —wbudowana w aplikacje funkcja pozwala na zgłoszenie do zespołu Zaufania i Bezpieczeństwa Zoom konkretnego użytkownika, niewłaściwie korzystającego z platformy. Pomaga to pracownikom Zoom skuteczniej reagować na potencjalne wykroczenia/przestępstwa co dodatkowo ma wpływ na wyeliminowanie zjawiska Zoombombing-u.

Więcej informacji o bezpieczeństwie platformy Zoom:
Najlepsze praktyki zabezpieczenia wirtualnej klasy w Zoom
5 rzeczy które warto wiedzieć o Zoom 5.0
Dodatkowe usprawnieni bezpieczeństwa w Zoom

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link