+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Szkoły w Nowym Jorku po raz kolejny mogą korzystać z Zoom do nauki online, poinformowała w środę 6 maja firma wideokonferencyjna i Wydział Edukacji NYC. Zgoda została wydana po tym jak Zoom wprowadził zmiany aby zaradzić obawom miasta zgłoszonym na początku kwietnia, dotyczącym ochrony prywatności i bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli korzystających z tego narzędzia.

Dlaczego Nowy Jork tymczasowo wykluczył platformę Zoom z lekcji online?

Szkoły w Nowym Jorku rozpoczęły zdalną edukacje 23 marca. Wielu nauczycieli wybrało platformę Zoom ponieważ jest to bardzo intuicyjne narzędzie pozwalające na szybką konfiguracje i łatwą obsługę. Zoom natomiast zniósł limit 40 minutowych sesji dla szkół w krajach dotkniętych pandemią. Obawy związane z Zoombombing-iem spowodowały zakazanie platformy Zoom dla edukacji w Nowym Jorku.

Wątpliwości wobec platformy Zoom zostały szybko rozwiane. Pracownicy Zoom szybko po zaadresowaniu do nich wątpliwości dotyczących platformy podjęli współprace z Nowojorskim Departamentem Edukacji, wynikiem której zostały wdrożone usprawnienia i nowe funkcje bezpieczeństwa. Oto niektóre z nich:

  • Domyślnie włączenie haseł i poczekalni dla użytkowników darmowych i pojedynczych licencji Zoom.
  • Zwiększony wgląd w informacje o wykorzystywanym regionie centrów danych przez klienta oraz możliwość jego zmiany.
  • Zgłoszenie użytkownika —wbudowana w aplikacje funkcja pozwala na zgłoszenie do zespołu Zaufania i Bezpieczeństwa Zoom konkretnego użytkownika, niewłaściwie korzystającego z platformy. Pomaga to pracownikom Zoom skuteczniej reagować na potencjalne wykroczenia/przestępstwa co dodatkowo ma wpływ na wyeliminowanie zjawiska Zoombombing-u.

Więcej informacji o bezpieczeństwie platformy Zoom:
Najlepsze praktyki zabezpieczenia wirtualnej klasy w Zoom
5 rzeczy które warto wiedzieć o Zoom 5.0
Dodatkowe usprawnieni bezpieczeństwa w Zoom