+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Kiedy wybuchła pandemia, organizacje niemal całkowicie przestawiły się na pracę zdalną, aby utrzymać działalność i zapewnić bezpieczeństwo ludziom. W miarę jak wiele części świata wychodzi z pandemii, staje się jasne, że przyszłość pracy będzie “hybrydowa” – mieszany tryb, w którym niektórzy ludzie pracują w biurze, inni w domu, a jeszcze inni z dowolnego miejsca.

Praca hybrydowa będzie wyglądała inaczej w każdej organizacji i pod wieloma względami będzie trudniejsza. Wiąże się ona z nową dynamiką, którą organizacje muszą starannie zaplanować. W hybrydowym świecie, 98% spotkań będzie obejmować uczestników, którzy nie są obecni w pomieszczeniu. Właściwe wdrożenie pracy hybrydowej będzie wymagało przywództwa, kultury, nastawienia przede wszystkim na ludzi – oraz odpowiedniej technologii.

Czego potrzebujesz, aby odnieść sukces w pracy hybrydowej

Nasi klienci mówią nam o tym, czego potrzebują, aby odnieść sukces w pracy hybrydowej. Potrzebują rozwiązania, które ma pięć kluczowych cech:

  1. Elastyczność. W przypadku pracy hybrydowej ludzie chcą elastyczności w zakresie tego, jak, gdzie i kiedy pracują. Podstawowe narzędzia komunikacyjne nie wystarczą; Twoje rozwiązanie powinno dostosowywać się do każdego rodzaju komunikacji i interakcji, jakich potrzebuje Twój zespół – od zwykłej rozmowy telefonicznej po największe spotkanie lub wydarzenie. Powinno ono umożliwiać współpracę z osobami wewnątrz i na zewnątrz firmy, bezproblemowo pomiędzy wszystkimi użytkownikami i funkcjami. I powinien umożliwiać pracę w ramach narzędzi, których chcesz używać.
  2. Inkluzywność. Praca hybrydowa sprawia, że integracja jest trudniejsza niż wtedy, gdy prawie wszyscy byli w biurze lub gdy prawie wszyscy byli wirtualni. Twoje rozwiązanie powinno zapewniać równe doświadczenia dla wszystkich, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Powinno umożliwiać komunikację bez względu na język ojczysty czy lokalizację, a także pozwalać na łatwą komunikację niewerbalną. Powinno również umożliwiać wszystkim uczestnikom spotkania hybrydowego poczucie, że są równymi uczestnikami – tak, aby zdalni uczestnicy nie czuli się odizolowani lub zmarginalizowani.
  3. Wsparcie. Jeśli czegoś nauczyliśmy się w ciągu ostatniego roku, to tego, że pracownicy potrzebują empatii w trosce o swoje zdrowie i samopoczucie. Wiemy, że wiele osób czuje się wypalonych pracą wirtualną, a także wiemy, że mogą mieć obawy przed powrotem do biura. Oznacza to, że Twoje rozwiązanie powinno oferować funkcje pomagające zmniejszyć zmęczenie pracowników i utrzymać ich koncentrację, a także zapewniać zdrowe miejsce pracy, aby umożliwić bezpieczny powrót do biura.
  4. Bezpieczeństwo. Praca hybrydowa sprawia, że bezpieczeństwo jest trudniejsze niż wcześniej. Ponieważ ludzie pracują z każdego miejsca, zwiększa się powierzchnia ryzyka, a wraz z nią zagrożenia. Twoje rozwiązanie powinno mieć wbudowane, a nie przykręcane zabezpieczenia, a także powinno domyślnie szanować prywatność poszczególnych osób.
  5. Zarządzane. Praca hybrydowa sprawia, że życie działu IT staje się bardziej skomplikowane. Nie chodzi już tylko o zapewnienie wydajności i jakości dla głównego biura lub kampusu, ale dla wszystkich biur domowych i lokalizacji pracy zdalnej. Oznacza to, że rozwiązania powinny umożliwiać bezproblemowe administrowanie całym środowiskiem – oprogramowaniem, sprzętem i urządzeniami – z możliwością wglądu w czasie rzeczywistym, aby zapewnić użytkownikom najlepsze wrażenia, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Rozwiązanie powinno być zbudowane w oparciu o nowoczesną infrastrukturę chmury, która jest zoptymalizowana pod kątem wymagań w zakresie mediów i przepustowości, jakie stawia praca hybrydowa, ponieważ każde spotkanie wymaga teraz wideo.

Zapowiedź nowego pakietu Webex

Webex to najbardziej wszechstronne w branży rozwiązanie do pracy hybrydowej, które posiada wszystkie te cechy. Aby maksymalnie ułatwić Państwu zakup i wdrożenie Webexa, ogłaszamy dziś dostępność zupełnie nowego pakietu Webex Suite. Jest to pierwszy na świecie najlepszy w swojej klasie pakiet do pracy hybrydowej.

Oto dwie ważne informacje o tym pakiecie:

  • To pojedyncza subskrypcja, która daje Ci dostęp do wszystkich naszych zintegrowanych aplikacji: połączeń, wiadomości, spotkań, pollingu (wcześniej Slido) i wydarzeń. Każda z aplikacji pakietu jest najlepsza w swojej klasie, więc nie będziesz musiał zadowolić się drugą w kolejności.
  • Pozwala to na wyeliminowanie kosztów związanych z licznymi rozwiązaniami punktowymi w całej organizacji. Na przykład, nie będziesz potrzebował oddzielnych rozwiązań do obsługi wydarzeń czy angażowania publiczności. A w miarę jak będziemy dodawać kolejne bogate możliwości do pakietu, będziesz je otrzymywać automatycznie – co pozwoli Ci zwiększyć wydajność i jeszcze bardziej obniżyć koszty.

Nowa marka Webex

Nowy pakiet Webex jest wyrazem naszego zaangażowania w zapewnienie Ci sukcesu w przyszłości, kiedy będziemy pracować w systemie hybrydowym. A ponieważ przechodzimy do świata pracy hybrydowej, niezwykle ważne jest, aby nasza podstawowa wartość, jaką jest integracyjność, została w pełni odzwierciedlona w naszej marce. Ponieważ nasza marka odzwierciedla nasz cel.

Dlatego dziś z radością prezentujemy nasz nowy system marki. Nowe logo i grafika symbolizują inkluzywność i łączność, za którymi się opowiadamy, a także nasze zobowiązanie do przewodzenia nowej erze pracy hybrydowej.

Wkraczając w świat pracy hybrydowej, organizacje mają wyjątkową okazję, aby przemyśleć swoje podejście do pracy i kultury. Złe podejście może być niebezpieczne. Z kolei właściwe podejście może przełożyć się na większe zaangażowanie i energię pracowników, lepszy wkład i wyższą wydajność. Dlatego tak ważne jest, aby rozwiązanie technologiczne posiadało wszystkie istotne cechy, których potrzebujesz, aby dobrze prosperować w hybrydowym świecie.