+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

AtlanTec i Webex

W 2015 roku był współzałożycielem AtlanTec, konferencji zlokalizowanej na skraju Oceanu Atlantyckiego w Galway City, mieście słynącym z tętniącej życiem, wielokulturowej atmosfery z długą historią festiwali i silną społecznością IT. Tam, gdzie Atlantyk spotyka się z technologią, wizja AtlanTec miała na celu zaprezentowanie puli talentów znajdujących się w zachodniej części Irlandii oraz zgromadzenie wielkich umysłów z branży IT, FinTech, MedTech i społeczności edukacyjnych.

W 2020 roku, konferencja AtlanTec stanęła na rozdrożu. Nabierając rozpędu każdego roku, konferencja zajmowała wyjątkowe miejsce w sercach społeczności Tech w Irlandii, jednak ciągłe ograniczenia Covid-19 oznaczały, że nie można było organizować wydarzeń osobiście. Czy odłożyć konferencję na rok, czy przenieść się do sieci i zorganizować wirtualne wydarzenie?

Aby to zrobić, musieli się upewnić, że wybrali wysoce niezawodną, bezpieczną platformę, która pozwoliłaby na zorganizowanie wysokiej jakości konferencji online. Chociaż dostępnych jest wiele narzędzi konferencyjnych, Webex był oczywistym wyborem, aby zapewnić AtlanTec najlepsze w swojej klasie doświadczenie, które pozwoli mu rozwijać się w wirtualnym środowisku.

Konferencja 2020 okazała się spektakularnym sukcesem – w ciągu tygodnia wydarzeń zarejestrowało się ponad 5 000 osób, co znacznie przekroczyło oczekiwania. Dzięki Webexowi byli w stanie nie tylko zredukować koszty i zneutralizować emisję dwutlenku węgla, ale mogli również zaprosić światowej klasy prelegentów, którzy dołączyli do konferencji ze swoich osobistych studiów domowych, salonów, stołów kuchennych – wszystko jedno!

Udało się również rozszerzyć ich słynne “Céad Míle Fáilte” (“Sto tysięcy powitań” w języku irlandzkim), gdy zobaczyli uczestników dołączających do wydarzenia z takich krajów jak Australia, USA, Wielka Brytania, Kenia, Hiszpania, Indie i oczywiście z całej Irlandii. Bez Webexa nie mieliby możliwości dotarcia do takiej publiczności.

Rok 2021 i wpływ Slido

Kiedy planowano konferencję na rok 2021, od początku było jasne, że nie wrócimy osobiście, ponieważ nadal obowiązywały ograniczenia związane z Covid-19. Jednak w tym roku było pewne, że będą mogli polegać na Webexie, aby ponownie połączyć społeczności.

Na początku maja, zespół Webex zamknął transakcję nabycia Slido, która działa jako “aplikacja do przeprowadzania ankiet, która zamieni milczących słuchaczy w zaangażowanych uczestników” i szybko zaczęto integrować Slido z sesjami konferencyjnymi, aby zwiększyć zaangażowanie słuchaczy.

“Ręka do góry ile osób będzie pracować w pełni zdalnie?” – proste pytanie, które można zadać na konferencji w cztery oczy, ale co z wirtualnym środowiskiem? Wpływ Slido był ogromny dla AtlanTec. Byliśmy w stanie dotrzeć do członków publiczności i prawdziwie zaangażować ich w dyskusję. W przypadku każdej sesji mieliśmy wgląd w to, skąd ludzie do nas dołączali – Dublin, Galway, Nowy Jork, Londyn, Mauritius, Boston, Barcelona – fascynujący był poziom zaangażowania ludzi siedzących w swoich własnych domach.

Szybko dowiedz się więcej o swoich słuchaczach i nawiąż z nimi kontakt dzięki Slido

Wielu z prelegentów korzystało ze Slido na początku sesji, aby lepiej zrozumieć swoich słuchaczy, a następnie dostosowywać swoje prezentacje na bieżąco w oparciu o odpowiedzi. Zaangażowanie uczestników było na najwyższym poziomie, a oni sami chętnie włączali się do pytań i odpowiedzi, a także głosowali na pytania innych uczestników. To było tak, jakby publiczność nabrała własnej siły życiowej, tworząc symbiotyczną relację z prezenterem, a wszystko to łączyło się na platformie Webex.

Odpowiadanie na nową normę

W sumie odnotowano ponad 6500 rejestracji na rok 2021, co stanowi 30% wzrost w stosunku do roku 2020. Wielu z prelegentów poruszyło temat przyszłości pracy i tego, co “nowa norma” będzie oznaczać w praktyce. Padały ważne pytania, takie jak: “Jak budować kulturę w nowej firmie, kiedy jest się w pełni zdalnym?” oraz “Jak budować swoją sieć kariery, kiedy nigdy nie stawia się stopy w budynkach firmy?”.

Są to wyzwania, którym wszyscy będziemy musieli stawić czoła, gdy świat ponownie się otworzy – ale są to wyzwania, do których jesteśmy lepiej przygotowani niż kiedykolwiek wcześniej, gdy w centrum znajduje się Webex.

Przyszłość firmy AtlanTec

Przyszłość AtlanTec jest naprawdę inspirująca, a co najbardziej wymowne, przyszłość AtlanTec jest hybrydowa. Zespół już dyskutuje o tym, jak rozwinąć konferencję w 2022 roku i jestem bardzo podekscytowany najnowszym przejęciem Webex Socio, platformy, która jest zaprojektowana do obsługi wydarzeń przyszłości – wirtualnych, hybrydowych i osobistych.

Webex i Socio razem zmienią krajobraz przyszłych wydarzeń

Javed Khan, dyrektor ds. współpracy, powiedział niedawno, że “hybrydowy model wydarzenia – taki, który łączy w sobie wysokie zaangażowanie wydarzenia osobistego z zasięgiem wydarzenia wirtualnego – staje się nową normą”. Z pewnością widzimy to w naszych planach na AtlanTec 2022, gdy łączymy możliwości Webexa i Socio.

Uwagi końcowe

AtlanTec zawsze rozwijał się w oparciu o poczucie wspólnoty i spotkania umysłów każdego roku na irlandzkiej scenie technologicznej. AtlanTec 2021 nadal będzie się rozwijać dzięki Webexowi, co pozwoli nam rozwijać to poczucie wspólnoty i połączenia, do którego dążymy.