+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Jak uchronić się przed cyberatakami dzięki Workspace One i Lookout MES?

Czyli partnerstwo VMware i Lookout zwiększające możliwości wglądu i zarządzania zagrożeniami mobilnymi.

Tym razem przyjrzymy się kluczowym korzyściom integracji platformy Lookout Security oraz VMware Workspace ONE, które wykraczają poza zwykłą integracje MTD-EMM.

Wiele rozwiązań MTD do ochrony urządzeń mobilnych wykorzystuje sygnatury, a nawet statyczną i dynamiczną analizę behawioralną aplikacji. Scenariusze ataków z przeszłości pokazują, że taka ochrona nie jest wystarczająca. Jak w przypadku złośliwego oprogramowania „BadNews”, które wykazywało złośliwą aktywność tylko przez 5 minut dziennie. Rozwiązanie Lookout wykorzystuje predykcyjne podejście do bezpieczeństwa. Dzięki takiemu modelowi cyberbezpieczeństwa Lookout jest w stanie wykryć zagrożenia na które nie zostały stworzone sygnatury, jeszcze przed pojawieniem się złośliwego działania aplikacji. Przykładem takiego działania było wykrycie przez Lookout aplikacji FireTalk, która w tym samym czasie była dostępna do pobrania z Google Play. Sekwencjonowanie genomu aplikacji przez silnik bezpieczeństwa Helix zidentyfikowało podobieństwo w blokach kodu i prywatnym kluczu do znanego złośliwego oprogramowania.  Predykcyjna technologia Lookout umożliwia, więc wykrycie nowoczesnych i zaawansowanych zagrożeń jeszcze zanim wyrządzą szkody.

Lookout MES + VMware Workspace One

Lookout umożliwia platformie Workspace One monitorowanie zagrożeń na poziomie sieci, aplikacji, phishingu i systemu operacyjnego. Przepływ alertów z konsoli Lookout do konsoli Workspace One umożliwia wykorzystanie reguł warunkowego dostępu. Reguły te mogą np. blokować dostęp do firmowych zasobów dopóki zagrożenie nie zostanie  zażegnane.

Integracja Lookout z VMware Workspace One Intelligence dodatkowo ułatwia wykrywanie, śledzenie i reagowanie na zaawansowane cyberataki.  Połączenie obu rozwiązań umożliwia organizacjom korelowanie alertów bezpieczeństwa docierających do konsoli, a nawet automatyzacje działań w celu zapobiegania i eliminowania zagrożeń. Dla lepszego zrozumienia ryzyka specyficznego dla organizacji można w intuicyjny sposób zwizualizować incydenty na przestrzeni czasu.

workspace one intelligence

Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane techniki próbując wykorzystać luki m.in. w urządzeniach mobilnych. W związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na lepszą widoczność w pełnym spektrum zagrożeń urządzeń mobilnych. Lookout świetnie rozumie zagrożenia mobilne i jest kompetentny by chronić urządzenia mobilne. Dzięki integracji z VMware Workspace ONE
Intelligence przedsiębiorstwa będą mieć pożytek ze zbieranych danych łącząc je z alertami innych zaawansowanych rozwiązań.

Zobacz także:
Konieczność uzupełnienia platformy EMM rozwiązaniem MTD: https://blog.greeneris.com/jak-w-pelni-zabezpieczyc-przenosne-urzadzenia-koncowe/

Poznaj ofertę:
VMware Workspace ONE

Lookout Mobile Endpoint Security

Wypróbuj Workspace ONE