+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Skuteczne skupienie się na inicjatywach poprawiających jakość spotkań pozwalają tworzyć zespoły o wyższej wydajności.

Dlatego właśnie firma Cisco ogłosiła nową aktualizację funkcji People Insights dla platformy Webex.

Funkcja People Insights, dostępna obecnie jako część zupełnie nowej aplikacji Webex, dostosowuje się do celów, jakie każda osoba wyznacza dla swoich spotkań, takich jak czas poświęcany na skupienie uwagi, komunikacja oraz integracja życia zawodowego i prywatnego. Oferta opiera się na podejściu ukierunkowanym na ludzi, aby dostarczyć informacje, które wspierają zespoły, a wszystko to jest zbudowane na fundamencie bezpieczeństwa i prywatności.

 

Według firmy Webex, pandemia wywarła głęboki wpływ na sposób, w jaki pracujemy – oczekuje się, że około 98 procent spotkań będzie odbywało się z udziałem zdalnych uczestników. W tym nowym hybrydowym krajobrazie, Webex zauważa, że coraz ważniejsze jest, aby przy pomocy spotkań online, webinariów i wideokonferencji, wesprzeć ludzi w tym, by mogli łączyć się i rozwijać, gdziekolwiek są. People Insights oferuje wgląd w trendy i strategie dotyczące tego, jak pracujemy – narzędzie wspiera zespoły w budowaniu lepszych relacji.

Według Jeetu Patela, SVP i GM ds. współpracy i bezpieczeństwa w firmie Cisco, zespół Webex kieruje się przekonaniem, że wspaniała praca zaczyna się od każdego człowieka z osobna. Firma Cisco chce pomóc ludziom w osiągnięciu bardziej produktywnych, pozytywnych i integracyjnych doświadczeń w pracy, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Nowe pomysły dotyczące środowiska pracy

Fran Katsoudas, EVP i Chief Purpose, People, and Policy Officer w Cisco, zauważa, że w dzisiejszych czasach naszym najcenniejszym zasobem jest czas i musimy go mądrze wykorzystać. People Insights ułatwia użytkownikom platformy do wideokonferencji planowanie dnia pod kątem osobistych celów i priorytetów. Dostępne spostrzeżenia zapewniają bardziej integracyjne doświadczenie w pracy i umożliwiają ludziom rozwijanie sieci współpracy w sposób, który im odpowiada.

People Insights poprawia samopoczucie i wydajność pracowników poprzez:

1) Personal Insights: Dostępne tylko dla Ciebie, Twoje osobiste spostrzeżenia będą pokazywać dzienne trendy i interakcje, które pozwolą Ci monitorować Twoje osobiste preferencje i wydajność przy wykorzystaniu oprogramowania do pracy zdalnej. Dzięki tym informacjom możesz dostosować sposób, w jaki poświęcasz swój czas i współpracujesz ze współpracownikami podczas spotkań i komunikacji online. Na przykład, możesz zauważyć, że często przyjmujesz zaproszenia na spotkania, na które nigdy nie przychodzisz. People Insights pomoże Ci zdecydować, które spotkania, wideokonferencje i webinaria naprawdę wymagają Twojego zaangażowania.

2) Team Insights: Dzięki Team Insights członkowie zespołu mogą uzyskać pełny wgląd we wzorce nawyków współpracy, połączeń i integracji pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym w zespole, zachowując przy tym prywatność. Korzyścią jest bardziej integracyjne miejsce pracy dla wszystkich zaangażowanych oraz zespół, który może konsekwentnie optymalizować sposób współpracy.

3) Organisational Insights: Te spostrzeżenia oferują bardziej kompleksowy obraz trendów współpracy w firmie, dzięki czemu można zauważyć zespoły, które mogą potrzebować dodatkowego wsparcia lub pomocy w zakresie integracji przy wykorzystaniu programu do wideokonferencji.

Główny analityk i dyrektor generalny firmy Aragon Research, Jim Lundy, uważa dobre samopoczucie pracowników za kluczowy priorytet w czasach, gdy granice między domem a pracą zacierają się. Firma Cisco pomaga firmom w przekształcaniu środowiska pracy, aby przestrzeń hybrydowa integrowała pracowników w wyższym stopniu. Nowa oferta w zakresie wideokonferencji, która opiera się na bogatej historii Webex, pomaga pracownikom zachować produktywność i innowacyjność niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Z myślą o pracownikach wykorzystujących narzędzia wideokonferencyjne, Webex zapowiedział również wprowadzenie funkcji o nazwie „People Focus”. Rozwiązanie to będzie wykorzystywać technologię AI i uczenia maszynowego do zmiany widoku uczestników spotkania znajdujących się w sali konferencyjnej, pomagając zdalnym uczestnikom poczuć się bardziej zaangażowanymi w wideokonferencję.

Chcesz skorzystać z narzędzi Cisco Webex? Skontaktuj się z nami!