Strona główna/Komunikacja i współpraca, Mobilność/Już ponad 1000 aplikacji w Zoom App Marketplace

Już ponad 1000 aplikacji w Zoom App Marketplace

Integracja Zoom z aplikacjami – jak wykorzystać możliwości w pełni?  

Już ponad 1000 aplikacji w Zoom App Marketplace! Jednym ze sposobów, w jaki Zoom czyni spotkania organizowane w tym środowisku atrakcyjniejszymi, jest zapewnienie, że platforma Zoom spełnia wszystkie potrzeby, a to obejmuje współpracę z głównymi rozwiązaniami biznesowymi – także poza Zoom, w zewnętrznym środowisku. W tym tekście poinformujemy Was o wszystkich dodatkowych sposobach wykorzystania Zoom w codziennej pracy. 

W Zoom App Marketplace znajduje się obecnie ponad 1000 aplikacji i integracji dla Zoom Meetings, Zoom Video Webinars, Zoom Rooms, Zoom Phone oraz Zoom Chat. Integracje te zostały zainstalowane w ponad 6 milionach aplikacji, co świadczy o tym, jak ważny jest Zoom we współczesnym biznesie.   

Oto niektóre z najważniejszych sposobów, w jakie nasi klienci korzystają z Zoom App Marketplace, aby zwiększyć produktywność, niezależnie od tego, gdzie znajdują się ich pracownicy: 

Kalendarze i harmonogramy 

Integracja Zoom z wiodącymi programami do tworzenia kalendarzy, takimi jak Calendly, Google Calendar, Acuity Scheduling i GoDaddy Online Appointments sprawia, że planowanie spotkań za pomocą wideo jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Po prostu otwórz swoje ulubione oprogramowanie do kalendarza, utwórz spotkanie i za pomocą rozwijanego menu jednym kliknięciem dodaj do niego wideokonferencję przez Zoom. Możesz również zaplanować spotkanie w lokalnej sali konferencyjnej i wyświetlić zalecane godziny spotkania w oparciu o dostępność zaproszonych gości.  

Współpraca 

Integracje z rozwiązaniami klasy korporacyjnej, takimi jak G Suite, Microsoft Teams, Spark, Monday.com oraz LinkedIn Video Meetings, dodają potężny element komunikacji wideo Zoom do Twoich ulubionych rozwiązań do współpracy. Prosty dostęp do wideo w aplikacji umożliwia użytkownikom natychmiastowe przekształcenie rozmowy w spotkanie wideo, zapewniając dynamiczną i efektywną komunikację w dowolnym momencie.  

Transkrypcja spotkań 

Rozwiązania takie jak Otter.ai, Rev Live Captions, Docket, Avoma i Automated Transcription by Sonix zapewniają przejrzyste i łatwe do przeszukiwania transkrypcje dla spotkań Zoom, tworząc intuicyjne zasoby dla platform spotkań, aby łatwo znaleźć potrzebne informacje w kontekście spotkania lub szybko przeczytać treść spotkania. Rozwiązania te wspierają głównie język angielski. 

CRM 

Oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM) jest niezbędnym narzędziem dla wielu organizacji, a dzięki integracji Zoom z wiodącymi rozwiązaniami CRM, użytkownicy mogą usprawnić przepływ pracy w tych podstawowych aplikacjach. Na przykład, możesz natychmiast rozpocząć spotkanie Zoom Meeting, zarządzać połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi za pomocą programowego dialera Zoom Phone oraz śledzić frekwencję podczas wideo webinarów Zoom, aby pomóc zespołom marketingu i sprzedaży w tworzeniu skutecznych treści webinarów.  

Edukacja i rozwój nauki 

Integracje z rozwiązaniami takimi jak NearPod, WeSchool, Canvas LTI, e-Stela i Edupage pozwalają nauczycielom planować spotkania Zoom, dołączać do nich i zarządzać nimi, umożliwiać pojedyncze logowanie do bezpiecznych lekcji, tworzyć wirtualne grupy robocze i organizować cykliczne godziny biurowe z poziomu systemów zarządzania nauczaniem.   

O platformie programistycznej Zoom 

Nieco ponad rok temu Zoom miał ponad 200 aplikacji na rynku, co świadczy o stałym i rosnącym zapotrzebowaniu na te aplikacje oraz łatwości, z jaką programiści mogą tworzyć integracje, wykorzystując otwartą platformę Zoom Developer Platform, która pozwala programistom tworzyć aplikacje dla Zoom App Marketplace.  

Zoom Developer Platform umożliwia zewnętrznym programistom i dostawcom usług tworzenie aplikacji i integracji w oparciu o wiodącą w branży platformę ujednoliconej komunikacji Zoom, która obejmuje wideo, głos, udostępnianie treści i czat na komputerach stacjonarnych, komórkach i w miejscach pracy.  

Dzięki Zoom Developer Platform, programiści mogą: 

  • Wykorzystywać interfejsy API, SDK i webhooki firmy Zoom do tworzenia potężnych, niestandardowych aplikacji i nowych funkcji, które wzbogacą doświadczenia i interakcje Zoom  
  • Tworzyć publiczne aplikacje, które można odkrywać i wdrażać bezpośrednio z Zoom App Marketplace, lub tworzyć prywatne aplikacje, które działają jako wewnętrzne narzędzia biznesowe 
  • Tworzyć w pełni konfigurowalne aplikacje i integracje z naszym Video SDK lub użyj Meetings SDK, aby rozbudować Zoom Meetings.  

W nadchodzących miesiącach Zoom będzie udoskonalał rozwiązania Developer Platform, w tym nową, ułatwiającą pracę programistom bramę do narzędzi i dokumentacji platformy, a także rozszerzać naszą ofertę SDK. 

Opracowano na podstawie: 

Mullin, N., Zoom Blog: We Now Have More Than 1,000 Apps on the Zoom App Marketplace to Help You Work Better, https://blog.zoom.us/we-now-have-more-than-1000-apps-on-the-zoom-app-marketplace/  

 

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link