Strona główna/Komunikacja i współpraca/BlueJeans Gateway dla Microsoft Teams

BlueJeans Gateway dla Microsoft Teams

Jak lepiej wykorzystać Microsoft Teams przy użyciu aplikacji BlueJeans? 

 1. BlueJeans Gateway dla Microsoft Teams 

BlueJeans Gateway, pozwala użytkownikom na łatwy dostęp do aplikacji Teams w salach konferencyjnych i miejscach spotkań. BlueJeans umożliwia użytkownikom jak najlepiej wykorzystać ich środowiska firmy Microsoft, przekształcając istniejące sale konferencyjne w spotkania usługi Microsoft Teams. Dzięki integracji systemu pomieszczeń opartego na systemie H.323 lub SIP, BlueJeans pozwala na wykorzystanie i maksymalizację istniejących rozwiązań takich jak Polycom, Cisco i LifeSize. Rozwiązanie Saas firmy BlueJeans zapewnia najwyższą elastyczność. 

Idea CVI jest dość prosta. Połączenie z punktu końcowego H.323 lub SIP łączy się z infrastrukturą BlueJeans Gateway, które hostowane jest przez Azure, który łączy się z Microsof Teams. Microsoft wybrał BlueJeans jako jednego z trzech partnerów, którzy mogą dostarczyć to rozwiązanie. 

BlueJeans Gateway jest łatwy do wdrożenia, do uruchomienia wymagane jest około 6 poleceń PowerShell, zazwyczaj wdrożenie trwa około 2 godzin niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Do wdrożenia nie jest potrzebny dodatkowy sprzęt, wszystko hostowane jest za pomocą chmury Azure, jednak wymagany jest istniejący w firmie system sal konferencyjnych. 

Prodkuty zweryfikowane przez BlueJeans pod kątem funkcjonalności Microsoft Teams 

 • Cisco / Tandberg SX SeriesC SeriesEX SeriesDX80 SeriesIX5000, Webex Room Kit (Standard, Pro, Plus, Mini) 
 • Lifesize Express SeriesIcon Series (400 & 600)Room SeriesTeam Series 
 • Polycom HDX SeriesRealPresence Group SeriesRealPresence DebutStudio X30, X50Trio 
 • Sony PCS-XG80 
 1. Funkcja One buton to push tj. BlueJeans Relay 

BlueJeans to rozwiązanie programowe które integruje komponenty i aplikacje klienta z chmurą BlueJeans, integruje aplikację kalendarza, systemy sal konferencyjnych i tablety, umożliwia dołączanie do spotkań w sposób łatwy i automatyczny. Dzięki zaplanowanym spotkaniom wyświetlanym w aplikacji Relay Touch uczestnicy dołączają do spotkań bez konieczności wybierania numeru, parowania lub wprowadzania identyfikatora spotkania.  

Aby skonfigurować Relay, należy zainstalować w sieci Listener Service, który potrzebuje następujących portów: Outbound ports 443 (HTTPS) i 8443, Outbound ports 5671–5679 (TCP). Dostępu do Kalendarza Google, Exchange lub O365. Potrzebny jest też kompatybilny system BJ Room lub Endpoint. 

Wymagania do instalacji usługi Listener w celu uruchomienie funkcji One Button to Push: 

 • CPU:1.5GHz 
 • RAM: 1 GB 
 • Java8–12 
 • Operating systems: 
 • Debian, Ubuntu 
 • Red Hat, Fedora, CentOS Windows Server 2008 or later 

Obsługiwanie systemy planowania (kalendarze) 

 • Google Calendar 
 • Microsoft Exchange 2010, 2013, 2016, 2019 
 • Microsoft Office365, Exchange Online
   
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami i poradami ze świata bezpieczeństwa IT.
Zapisz
Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu kontaktowym danych osobowych będzie Greeneris Sp. z o.o. ul. Nad Rzeczką 21B, 03-257 Warszawa, KRS: 0000435724, NIP: 524-275-35-56. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu odpowiedzi na zapytanie przesłane przez formularz zamieszczony na stronie. Dane będą przechowywane w bazie administratora. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.
close-link